Marilyn już we Wrocławiu. Zobaczy ją tylko 300 wybrańców!

czwartek, 16.4.2015 12:01 1228 0

300 wybrańców 14 i 15 kwietnia mogło zobaczyć 47 portretów Marilyn Monroe z kolekcji fotografii autorstwa Miltona H. Greene’a.

Specjalny pokaz został zorganizowany z okazji przedstawienie koncepcji planowanej na miesiąc lipiec czasowej wystawy fotografii z kolekcji M.H. Greene’a w Hali Stulecia.

Prowadząca konferencję Monika Zamachowska i kurator wystawy Marek Stanielewicz

Jak zapowiada Marek Stanielewicz, kurator wystawy, w lipcu, na wystawie czasowej, będziemy mogli obejrzeć 47 porteretów Marilyn i dodatkowe zdjęcia będące zapowiedzią kolejnych wystaw.

- Nie wiem, które i ile zdjęć zostanie pokazanych w lipcu, bo to jest trudny materiał. Odpowiadam za to, aby wystawa była porządnie zrobiona – mówił Stanielewicz i dodał, że materiału Greene'a jest tyle, że można zrobić aż 7 wystaw różniących się tematycznie. – To są genialne zdjęcia, jeżeli chodzi o modę – zaznaczał kurator i dodał, że fotografie Marilyn Monroe to tylko część prac Greene'a.

Przypomnijnmy, że Hala Stulecia kupiła od warszawskiego domu aukcyjnego 3 tysiące prac Miltona Greene’a za 6,4 mln złotych.  – Te zdjęcia to świetny temat. Może to być jedna z najciekawszych wystaw – podkreślał prezes Hali Stulecia, Andrzej Baworowski.

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, wyjaśniał, że kolekcja musi być doglądana, ale jednocześnie dostępna dla publiczności. – Musimy jeszcze wymyślić anegdotę wiążacą Marilyn z Wrocławiem.

Obecnie pozostałe prace Miltona H. Greene'a pozostają w depozycie w archiwum państwowym.

Adriana Boruszewska Doba.pl

W galerii znajduje się część zdjęć M.H Greene'a, które będzie można oglądać w Hali Stulecia już w lipcu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)