Mamy fajną szkołę, która adoptowała pszczołę

środa, 16.6.2021 15:10 383 0

125 pszczół latających gdzieś pośród kolorowo kwitnących i pachnących łąk należy do uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu. 20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, a uczniowie „Piętnastki” postanowili z tej okazji włączyć się do akcji “Adoptuj pszczołę”. To akcja społeczna Greenpeace, dzięki której już ósmy rok tysiące osób angażują się w pomaganie pszczołom, a Polska staje się coraz bardziej przyjazna zapylaczom.

Na kilka dni „Piętnastka” zamieniła się w prawdziwy ul. Cały tydzień uczniowie pracowali jak pszczółki robotnice. Wykonywali różne prace… robili bomby kwietne, zgłębiali wiedzę  o naszych bzyczących przyjaciołach, przygotowali gazetkę tematyczną, zaprojektowali hotel dla pszczół, wspomogli akcję “ADOPTUJ PSZCZOŁĘ”. Cóż to był za pracowity tydzień!

Na szkolnym korytarzu stanęła piękna pszczela skarbonka w kształcie ula, oraz gazetka z ciekawostkami z życia tych maleńkich owadów.  Uczniowie przewidzieli dla wszystkich darczyńców drobne prezenty – oczywiście z myślą o pszczołach. Jest to torebka z samodzielnie przygotowanymi bombami kwietnymi, pełnymi nasion pszczelej łąki.

W Pszczelej Skarbonce zebrała się całkiem niezła sumka, dzięki której udało się wspomóc działania Greenpeace w tworzeniu przyjaznej dla małych zapylaczy Polski. Pamiętajcie, gdzieś tam na łąkach lata i zapyla kwiaty 125 ”Piętnastkowych”  pszczół .

A może niektóre z nich odwiedzą uczniów „Piętnastki” i zadomowią się w hoteliku, który stanął na skwerku przed budynkiem szkoły. Mamy nadzieję, że jeszcze tej wiosny zamieszkają w nim pierwsi goście.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)