Lewiatan: Przedsiębiorcy nadal nie mogą legalnie weryfikować, kto jest zaszczepiony

piątek, 3.12.2021 17:10 365 0
  •          Rząd przestraszył się nowego wariantu koronawirusa i wprowadził od 1 grudnia dodatkowe restrykcje, m.in. obniżenie limitu liczby osób w hotelach, na siłowniach, w kinach.
  •          Nie zaproponował jednak żadnych regulacji, które pozwalałyby legalnie zweryfikować zaszczepienie osób, bo to zwalnia z limitów.
  •          Konfederacja Lewiatan od dawna apeluje o wprowadzenie takich rozwiązań, które mogą być efektywne w walce z pandemią, jednocześnie ograniczając negatywne skutki dla biznesu. 

W czasie czwartej fali zakażeń Covid-19 i trudnej sytuacji w ochronie zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa obywateli staje się priorytetem. Wiele rządów państw UE, nie zważając na protesty różnych grup społecznych, wprowadza rozwiązania, które mają zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

- Rząd wstrzymuje się przed wdrożeniem efektywnych rozwiązań, które rzeczywiście pomogłyby w walce z pandemią. Najlepszym tego przykładem jest wielomiesięczna już dyskusja nad umożliwieniem pracodawcom uzyskania informacji, o tym, którzy pracownicy są zaszczepieni – mówi Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan. 

W niedawnym apelu do rządu również Rada Przedsiębiorczości uznała, że w Polsce  konieczne są rozwiązania, które powstrzymają rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa. Jeśli szybko ich nie wprowadzimy, to skutki zaniechania boleśnie odczują wszyscy: gospodarka, przedsiębiorcy i pracownicy.

Konfederacja Lewiatan

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)