komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego

Lato w Teatrze

piątek, 24.5.2019 08:46 , komentarze: 0 , odsłony: 522
kategorie artykułu:

Stąd wyrastają korzenie drzew to bezpłatne warsztaty twórcze dla dzieci w wieku 8-12 lat, organizowane przez Fundację t: oraz Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Na czym one polegają? Przez dwa wakacyjne tygodnie trzydzieścioro uczestników spotyka się w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu, gdzie pod opieką pedagogów i artystów z różnych dziedzin pracuje na zajęciach teatralnych, tekstowych, ruchowych, dźwiękowych, plastycznych, filmowych, przyrodniczych i sensorycznych. Badamy, skąd wyrastają korzenie wałbrzyskich drzew i sprawdzamy, skąd my wyrastamy. Rozmawiamy z naszymi bliskimi i sąsiadami, zbieramy wspomnienia i rodzinne historie. Odnajdujemy stare zabawki i pożółkłe fotografie. Przypominamy sobie piosenki i dźwięki z dzieciństwa oraz próbujemy odtworzyć przepis na ulubione ciasto. Zastanawiamy się, w jakim stopniu zebrane doświadczenia, emocje, wspomnienia wpływają na to, kim jesteśmy. I samodzielnie przygotowujemy o tym przedstawienie. Trzydzieści opowieści – portretów uczestników zostanie zaprezentowanych na scenie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Przy pomocy różnych środków teatralnych: działań zbiorowych i indywidualnych, małych form chóralnych, prac wideo, kompozycji dźwiękowych, choreografii, opowieści dzieci stworzą barwny autoportret: swój i społeczności, w której żyją.

Warunkiem udziału w warsztatach jest dostarczenie zgłoszenia wraz z załącznikami do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu w terminie 3 – 12 czerwca 2019 (z dopiskiem „Lato w Teatrze”).

Informacji o programie udziela Karolina Sobolewska (karolina@tedwukropek.pl). Dokumenty do pobrania znajdują się na stronach internetowych organizatorów.

Do zgłoszenia należy dołączyć ... „DRZEWO". Zachęćmy dzieci do stworzenia drzewa, które będzie swoistego rodzaju odzwierciedleniem ich samych, będzie mówiło/ opowiadało pewną historię będącą fragmentem lub elementem ich życia. Drzewa mogą być autentycznie wyhodowanymi roślinkami lub stanowić pracę plastyczną (rysunek, projekt przestrzenny, obraz/ technika dowolna).

Termin: 24 czerwca – 6 lipca (pokaz pracy warsztatowej 6.07 o godz. 12.00)
Miejsce: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Organizator: Fundacja t: oraz Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Lato w teatrze”.

 

Wasze komentarze

sobota, 4.7.2020 10:10
wtorek, 30.6.2020 10:40
piątek, 26.6.2020 15:59
środa, 24.6.2020 10:06
sobota, 20.6.2020 09:20
wtorek, 16.6.2020 09:16
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele