Kwitnie współpraca między Mieroszowem a czeskim Adršpach [Foto]

piątek, 31.3.2023 16:53 305 0

W piątek 31 marca w Urzędzie Miejskim w Mieroszowie miało miejsce spotkanie burmistrza Mieroszowa Andrzeja Lipińskiego dotyczące współpracy Mieroszowa z czeskim Adršpach.

Poruszano kwestie organizacji ruchu turystycznego w bieżącym sezonie, ale także potrzeby rozwoju w tym zakresie i planowane inwestycje Gminy Mieroszów dotyczące infrastruktury turystycznej, jak miejsca parkingowe, wypożyczalnie rowerów i kwestie transportu, co szczególnie dotyczy przeciwdziałania problemom związanym z przepustowością dróg i kolei - szczególnie istotne w sezonie letnim powodującym utrudnienia w ruchu na terenie czeskich gmin przygranicznych, ale także w Gminie Mieroszów.

Wspólnie omówiono strategię na ten rok, a także rozpoczęcie współpracy dotyczącej przygotowania wspólnego projektu w ramach funduszy INTERREG.Współpraca obejmie też stworzenie nowych tras rowerowych po obu stronach granicy w ramach szerszej sieci tras, co pomoże przekierować ruch turystyczny, ruch rowerowy z problematycznych odcinków dróg na piękne krajobrazowo i przyrodniczo ścieżki dla rowerzystów.

Stronę czeską na spotkaniu reprezentowali: zastępca starosty Adršpach Tomáš DIMITER, dyrektor Skał Adršpach Zdeněk Zatloukal i Kateřina Menšíková, odpowiedzialna za promocję. Kolejne spotkanie w celu opracowania konkretnych rozwiązań zaplanowano już na kwiecień.

Gm. Mieroszów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)