KSIĄŻKA NA WYNOS w Gminie Czarny Bór

czwartek, 19.11.2020 14:18 569 0

Dobra lektura jest lekiem na całe zło. Uczy, wychowuje, relaksuje, wzbogaca wyobraźnię. Co więc ma począć, głodny lektury czytelnik, gdy rozporządzeniem Rady Ministrów z dniem 6 listopada 2020 r. funkcjonowanie bibliotek zostało ograniczone niemal do minimum?

Odpowiedzią bibliotekarzy jest akcja „książka na wynos”.  Okazuje się bowiem, że książnice nadal mogą udostępniać swoje zbiory, ale na wolnym powietrzu, bez bezpośredniego kontaktu z czytelnikiem, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Dlatego też, w trosce o zapewnienie duchowej i intelektualnej strawy czytelnikom, do akcji dołączyła Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze i swoje zbiory udostępnia na „wolnym powietrzu”. Jest bezpiecznie i ekologicznie. Zamówione lektury pakowane są nie w folię, a w stare gazety co dodatkowo może być bonusem dla wielbicieli archiwalnych wiadomości, a zwroty trafiają na kwarantannę, by bezpiecznie powrócić do czytelniczego obiegu po trzech dniach.

Jak skorzystać ze zbiorów B+CK? Nic trudnego, wystarczy postępować według następujących zasad:

  • czytelnik zamawia telefonicznie lub mailowo wybrane publikacje;
  • bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę;
  • bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami;
  • o umówionej godzinie bibliotekarz zostawia paczkę dla czytelnika na stoliku lub wózku przed wejściem; czytelnik odbiera paczkę i zostawia ewentualne zwroty;

Przypominamy, że podczas odbioru książek należy mieć zasłonięty nos i usta, a kontakt z pracownikiem ograniczyć do minimum.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny tel.748450242, lub email: biblioteka@ck.czarny-bor.pl.

Zapraszamy do lektury!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz