komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 20 września 2020

Filipiny, Eustachego

Książka na ekranie: Łowca adroidów

piątek, 29.11.2019 10:11 , komentarze: 0 , odsłony: 445
kategorie artykułu:

W grudniowym wydaniu „Książki na ekranie” kultowy film na podstawie powieści - „Łowca androidów” Ridleya Scotta (film z 1982 roku, w reżyserskiej wersji). Adaptacja książki Philipa Dicka „Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?”. To rzadka i jedyna u nas okazja, by zobaczyć ten tytuł na dużym ekranie.
____________________
18 grudnia (czw.) godz. 18.00
Bilety: 13 zł

„Łowca androidów” to film, do którego trzeba wracać, bo wraz z doświadczeniem życiowym i zmieniającą się rzeczywistością, można odbierać go w zupełnie nowy sposób. To nie tylko wybitne dzieło science fiction, nie tylko oryginalny czarny kryminał z fascynującą fabułą, ale filozoficzne dzieło o radzeniu sobie ze śmiertelnością, o spotkaniu z Bogiem, to cyberpunkowa antyutopia o samotności i bezradności człowieka. Wspaniali Harrison Ford i Rutger Hauer „świecą pełnym blaskiem”. Nie żałujcie czasu, przecież: „wszystkie te chwile przeminą, jak łzy w deszczu"…
Na Ziemię przybywa grupa replikantów typu Nexus 6 – humanoidalnych androidów, które po krwawym buncie na pozaziemskiej kolonii starają się dotrzeć do swojego konstruktora. Nie mają zbyt wiele czasu. Ich życie trwa zaledwie cztery lata, a okres ten przedłużyć może jedynie ich stwórca. Replikanci mają jednak zakaz przebywania na Ziemi. Kiedy jeden z nich zabija doświadczonego łowcę androidów – Holdena, policja prosi o pomoc Ricka Deckarda (Harrison Ford) – emerytowanego łowcę uważanego za mistrza w swoim fachu. Deckard staje przed największym wyzwaniem w swojej karierze. Musi stawić czoła czterem niezwykle silnym i szybkim androidom, przekonanym o tym, że zasługują na długie życie tak samo jak ludzie.

Prelekcję przed filmem wygłosi Katarzyna Majewska.

źródło: wydarzenie na FB

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele