Kosmiczne ferie w Centrum "Witold" rozpoczęte!

czwartek, 22.1.2015 12:12 643 0

Kosmicznie rozpoczęły się ferie dzieciom w Boguszowie-Gorcach. W Centrum Kulturalno-Kongresowym „WITOLD” swój astronomiczny namiot rozbiło przenośne planetarium „Bajkonur”. 

Chętnych do nauki astronomii poprzez zabawę nie brakowało. W dwóch pokazach zorganizowanych przez CK-K „WITOLD”, którego operatorem jest Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, udział wzięło ponad sześćdziesięcioro dziec z Boguszowa-Gorc.

Pierwszy seans pt. „Dzieci Pana Astronoma” przygotowany został specjalnie z myślą o najmłodszych miłośnikach kosmicznych wędrówek, których razem z tytułowymi dziećmi Pana Astronoma — Teleskopką i Teleskopkiem — zabrano w podróż po niebie i Ziemi odsłaniając tajemnice Wszechświata. Nie zabrakło wesołych piosenek wplecionych w pokaz gwiazdozbiorów oraz planet.

Nieco starsi uczestnicy kosmicznych ferii udział wzięli w pokazie pt. „Co tam tak świeci” i kiedy tylko wygodnie rozsiedli się pod kopułą planetarium nad ich głowami rozświetliły się setki gwiazd układających się w rozmaite konstelacje. Pokaz połączony był z komentarzem astronoma prowadzącego zajęcia, który w ciekawy i przystępny dla wszystkich sposób opowiadał o tajemnicach Wszechświata.

źródło: boguszow-gorce.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)