Koncert zespołu Cisza Jak Ta

piątek, 23.5.2014 11:21 2272 0

20 czerwca o godz. 19.00 zapraszamy na koncert zespołu Cisza Jak Ta. Grupa wystąpi w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury przy ul. Andersa 185. Bilety w cenie 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł w dniu koncertu do nabycia w obu siedzibach WOK.

Cisza Jak Ta to nowoczesne i bogate aranżacyjne podejście do nurtu piosenki folk-poetyckiej, którego kurs od lat wyznaczają takie zespoły, jak: Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan, czy Wolna Grupa Bukowina. Zespół z szacunkiem podąża tym kursem, swoim aranżacjom nadając jednak zupełnie nowe, malowane brzmieniem fletu, skrzypiec i saksofonu oblicze. Trzy gitary i delikatna perkusja są dopełnieniem muzycznego całokształtu. To Kraina Łagodności w najlepszym wydaniu.

Prawie 70 utworów w repertuarze, 6 płyt i ponad 400 koncertów zagranych przez 10 lat działalności artystycznej świadczą o potencjale grupy i skłaniają do poznania ich muzycznych światów. Koncerty Ciszy Jak Ta prowadzą słuchaczy przez górskie połoniny, morskie brzegi, czy brukowane ulice miast, opowiadając słowem i dźwiękiem o miłości - "spiritus movens" życiowej wędrówki, we wszystkich jej barwach i odcieniach. W warstwie tekstowej, poza pieśniami autorskimi - Agnieszka Osiecka, Bolesław Leśmian, Jonasz Kofta, Edward Stachura, czy przepiękne wiersze współczesnej poetki - Wiesławy Kwinto Koczan. Wszystko prezentowane ze smakiem, pasją i energią, która udziela się publiczności.

 Zapraszamy do świata Ciszy!

 Skład zespołu:

Aleksandra Frąckowiak - flet poprzeczny, wokal

Ilona Karnicka – skrzypce, wokal

Dariusz Bądkowski – gitara basowa

Michał Łangowski – gitara elektroakustyczna, wokal

Mariusz Skorupa – gitara elektroakustyczna, gitara solowa, harmonijka ustna, wokal

Mateusz Wyziński – perkusja, cajon, wokal

 Wojtek Bergiel -  saksofony 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)