komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 10 grudnia 2018

Julii, Danieli

Koncert symfoniczny "Żywioły" - Paweł Pudło

poniedziałek, 3.12.2018 14:15 , komentarze: 0 , odsłony: 143
kategorie artykułu:

Miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul. Słowackiego 4, Wałbrzych
godz.18:00 08.12.2018 r.

dyrygent: Bartosz Żurakowski
soliści: Kamil Rogiński - instrumenty etniczne i recyklingowe

na koncert dostępne są bilety w kasie Filharmonii Sudeckiej w cenie 50 zł

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

W programie:
Paweł Pudło: „Żywioły”, koncert symfoniczny na orkiestrę symfoniczną, instrumenty etniczne oraz recyklingowe.

Opis projektu:
„Żywioły” to projekt łączący muzykę i ekologię, którego podstawą jest godzinny poemat symfoniczny autorstwa Pawła Pudło. To muzyczna opowieść o siłach natury, które od wieków tworzą świat wokół nas. Ziemia, woda, powietrze, ogień i ludzkość. Symbolika żywiołów została użyta w projekcie ze względu na jej uniwersalną rozpoznawalność, proste skojarzenie z naturą i możliwość metaforycznego, artystycznego oddania procesów zachodzących w środowisku.

Artystyczne elementy projektu są punktem wyjścia do rozmów na temat aktualnych problemów świata, dotyczących kwestii ekologii, recyklingu, gospodarowania zasobami naturalnymi, problemu smogu i jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy - słowem, świadomego funkcjonowania społeczeństw w środowisku naturalnym, dziś i w przyszłości. Dyskusjom tym poświęcony będzie szereg wydarzeń towarzyszących koncertowi.

Koncertowi towarzyszyć będzie prezentacja płaskorzeźby autorstwa Pawła Stępnia, której zdjęcie zdobi materiały promocyjne projektu.

„Żywioły” skierowane są do szerokiego i zróżnicowanego grona odbiorców. Wydarzenie koncertowe, dzięki nowoczesnej i przystępnej muzyce symfonicznej, będzie niezwykle atrakcyjne również dla osób spoza grona typowej publiczności filharmonicznej, szczególnie dla młodzieży.

Wydarzenia towarzyszące:
wykłady i warsztaty w Zamku Książ w dniach 6-7 grudnia, prowadzone przez naukowców z Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego (więcej informacji: Otworzy się w nowym okniewww.zywioly.pawelpudlo.com)

Współorganizatorzy i Patroni:
Pracownia Kreativa, Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu, Uniwersytet Wrocławski, Gmina Wałbrzych, Zamek Książ, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Biblioteka pod Atlantami, ZM Concept, Mirjan2, Presto, Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, STOART.

Biografia autora:
PAWEŁ PUDŁO - kompozytor, reżyser kreatywny, producent.

Tworzy autorskie projekty artystyczne oraz komponuje na specjalne zamówienia. Jego muzyka nadawana jest na całym świecie, a filmy i reklamy do których tworzył ilustrację muzyczną wyświetlane były w Polsce, Niemczech, Czechach, Izraelu, Estonii, Francji i Hiszpanii. Posiada w swoim dorobku utwory orkiestrowe, ale nie ogranicza się tylko do instrumentów klasycznych i łączy muzykę symfoniczną z innymi gatunkami: muzyką elektroniczną, etniczną, popem oraz rockiem.

Jest pomysłodawcą, kompozytorem, reżyserem i producentem opery fantasy pt. "Violemi - The Slave of Delusion". Projekt z 2010 roku, do którego zaangażował ponad 90 osób, jest jednocześnie największą niezależna produkcja muzyczna w Polsce. Projekt zebrał pozytywne opinie zarówno odbiorców jak i krytyków branży muzycznej i filmowej.

Na zamówienie UEFA skomponował utwór orkiestrowo-chóralny, który był prezentowany w trakcie ceremonii przedmeczowych w Polsce i na Ukrainie, podczas EURO 2012. Tylko na stadionach Mistrzostw, muzyki wysłuchało ponad 1,500,000 osób. Do jego muzyki powstało osiem różnych choreografii do których tańczyło około tysiąca tancerzy. EURO 2012 było jedną z największych imprez sportowych na świecie i największa w historii Polski.

Jego antywojenny koncert "War Horns" miał swoją premierę na festiwalu Solidarity of Arts 2015 w Gdańsku. Utwór wykonywany był powtórnie w NOSPR oraz w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wykonawcami kompozycji byli muzycy z Polski, Hiszpanii, Włoch, Niemiec i Rosji. Do utworu wyreżyserował video, które promowało koncert m.in. w Teleexpressie. Płyta "War Horns", wydana w 2017 roku, dostępna jest w Empikach na terenie kraju oraz m.in. w USA, Indiach i Japonii. Recenzje płyty ukazują się w prestiżowych międzynarodowych magazynach muzycznych (m.in. z Luksemburga czy Wielkiej Brytanii).

W roku 2011 dla Polskiej Organizacji Turystycznej skomponował muzykę, która była podstawą unikalnego spektaklu tanecznego w technologii 3D, zamówionego dla uświetnienia ceremonii otwarcia największych targów turystycznych na świecie, ITB Berlin 2011 Trade Show. Spektakl obejrzało ponad pięć tysięcy prominentnych przedstawicieli branży i polityki z całego świata.

Podczas Festiwalu Transatlantyk 2012 został laureatem prestiżowej nagrody kompozytorskiej, wybranym spośród ponad 100 kompozytorów z całego świata przez jury w skład którego wchodzili kompozytorzy i reżyserzy z Hollywood. Jest jednym z bohaterów pełnometrażowego filmu dokumentalnego "Kilka pytań o słyszenie świata", ukazującego sylwetki czterech kompozytorów współczesnej muzyki symfonicznej. Film prezentowany był w TVP oraz na międzynarodowych festiwalach muzycznych i filmowych.

Współpracował z wykonawcami m.in. z: Berliner Philharmoniker, Florence Opera, Orchestra Sinfonica De Barcelona, Malaysian Philharmonic Orchestra, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Chóru i solistów Festiwalu Wratislavia Cantans.

źródło: UM Wałbrzych

 

Wasze komentarze


piątek, 7.12.2018 16:07
piątek, 7.12.2018 11:52
czwartek, 6.12.2018 22:37
czwartek, 6.12.2018 21:11
czwartek, 6.12.2018 20:57
wtorek, 4.12.2018 20:44
3
wtorek, 4.12.2018 11:17
wtorek, 4.12.2018 08:40
poniedziałek, 3.12.2018 19:59
poniedziałek, 3.12.2018 14:15
poniedziałek, 3.12.2018 10:44
poniedziałek, 3.12.2018 10:16
cz??ci Samsung
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sk?ad opa?u Agro
Sk?ad opa?u Agro
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele