Komplet punktów w Opolu

niedziela, 28.1.2018 17:10 530 0

Mecz w Oplu od dłuższego czasu elektryzował kibiców obydwu drużyn. Ewentualna wygrana jednej ze stron przybliżała do zagwarantowania sobie lepszej pozycji wyjściowej do gry o awans do I ligi.

Mecz w pierwszej fazie toczył się pod dyktando gospodarzy. W połowie kwarty Górnik przegrywał już 13 punktami. Tradycyjnie już wałbrzyszanie rzucili się do odrabiania strat i dzięki doskonałej grze Krzywdzińskiego i Kruszczyńskiego szybko dogonili rywala. Pierwsze 10 minut zakończyło się prowadzeniem Górnika 19:17.

Druga kwarta pokazała siłę biało-niebieskich. Skuteczna postawa Krzywdzińskiego przy punktach Glapińskiego i Kaczugi w kluczowym momencie, Górnik do przerwy zdemolował gospodarzy.

Po zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie odmienną sytuację. Opolanie zagrali fenomenalnie, szybko niwelując przewagę. Politechnika Opolska wygrała tę część 26:14. W ostatnich 10 minutach gospodarze nie potrafili już narzucić tak wysokiego tempa i Górnik ponownie zaczął dyktować swoje warunki gry. Wałbrzyska drużyna spokojnie doprowadziła do zwycięstwa.

AZS Politechnika Opolska - Górnik Wałbrzych 82:87 (17:19, 17:29, 26:14, 22:25)
Kruszczyński 33, Krzywdziński 14, Glapiński 12, Ratajczak i Wróbel po 10, Durski 8.