Kolejny przestępca drogowy zatrzymany

piątek, 15.7.2022 09:23 0

Kolejnego mężczyznę, tym razem z sądowym zakazem kierowania pojazdami, zatrzymali wczoraj wieczorem wałbrzyscy policjanci. W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze ponownie przypominają, jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z wałbrzyskich ulic. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

41-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego poruszał się samochodem osobowym bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 18:00 przy ul. Narutowicza w Jedlinie-Zdroju przez policjantów ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2018 roku, 41-latek ma obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)