komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 8 sierpnia 2020

Cypriana, Emiliana

Kolejny policyjny pościg zakończony zatrzymaniem sprawcy

czwartek, 4.7.2019 13:25 , komentarze: 2 , odsłony: 2456
kategorie artykułu:

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po pościgu zatrzymali kierującego VW Passatem, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. 28-letni kierujący został ostatecznie zatrzymany przez funkcjonariuszy po pościgu pieszym. Podczas legitymowania okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Do zdarzenia doszło 2 lipca około godz. 16. Funkcjonariusze ruchu drogowego zwrócili uwagę na jadący ul. 11 Listopada w Wałbrzychu samochód, którego kierowca na widok policyjnego radiowozu nagle przyspieszył i zjechał w ul. Batorego. Policjanci ruszyli za nim. Pomimo włączonych sygnałów dźwiękowych i świetlnych kierujący nie zamierzał poddać się kontroli drogowej  i zaczął uciekać. Mundurowi rozpoczęli pościg ulicami dzielnicy Stary Zdrój. W pewnym momencie kierujący skręcił w leśną drogę, gdzie porzucił samochód i zaczął ucieczkę pieszo. Policjanci nie odpuścili i dogonili mężczyznę, gdy ten próbował ukryć się na terenie ogródków działkowych.

28-letni mieszkaniec Wałbrzycha w trakcie legitymowania oświadczył, że nie posiada prawa jazdy. Mężczyźnie została pobrana krew. Na podstawie jej badań będzie można stwierdzić, czy kierował on samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. 28-latek odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu oraz kierowania pojazdem bez uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

 

Wasze komentarze

A co alkomatu nie mieli? Nie chciał się zbadać?
niedziela, 07.07.2019 09:38 autor: Krecik
Pasek w TDI-ku był?
piątek, 05.07.2019 07:58 autor: ww
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele