Kolejny nietrzeźwy kierujący bez uprawnień zatrzymany

piątek, 20.5.2022 12:47 127 0

19 maja przed godziną 15:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 41-letniego mężczyznę, który kierował na jednej z ulic Piaskowej Góry samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,30 mg/l alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu wrocławskiego, co w przeliczeniu daje 0,63 promila tej substancji we krwi. Okazało się, że mężczyzna nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód trafił więc lawetą na jego koszt na parking strzeżony.

Policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Wałbrzycha wyeliminowali z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego, który prowadził swój pojazd w stanie nietrzeźwości i bez prawa jazdy. To kolejne tego typu zatrzymanie pijanego kierowcy w ciągu poprzedniej doby, dlatego też kolejny raz przypominamy, że nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu.

Pamiętajmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Za jazdę bez uprawnień również można ponieść surowe konsekwencje.

źródło: kMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)