Kolejne spotkanie z seniorami na Podzamczu

czwartek, 11.8.2022 09:09 113 0

Za nami kolejne spotkanie wałbrzyskiego policjanta z seniorami. Tym razem mł. asp. Paweł Łabuda z zespołu prewencji kryminalnej odwiedził Dzienny Dom Seniora na Podzamczu. Funkcjonariusz z kolejną grupą osób porozmawiał o tym, jak zapobiegać różnego rodzaju kradzieżom oraz włamaniom do mieszkań, czy też jak ustrzec się przed oszustami, którzy wciąż wykorzystują popularną metodę na tzw. wnuczka, a także przypomniał zasadę działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mł. asp. Paweł Łabuda z zwrócił uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem przez seniorów z internetu oraz telefonii komórkowej. Przedstawił, jak bezpiecznie korzystać z usług bankowych oraz kart płatniczych tak, by seniorzy nie musieli być w posiadaniu sporej ilości gotówki przy sobie, bądź nie trzymali jej w miejscu zamieszkania. Omówił po raz kolejny jak chronić się przed kradzieżami mieszkaniowymi oraz samymi włamaniami do mieszkań.

Funkcjonariusz ostrzegł również zgromadzonych seniorów przed przestępcami, którzy każdego dnia wymyślają nowe pomysły, by okradać osoby starsze, często mieszkające samotnie. Przypomniał, że sprawcy wykorzystują bezradność seniorów, podają się między innymi za policjantów i prokuratorów, ale także pracowników administracji, ZUS-u, energetyki, wodociągów, opieki społecznej, a nawet za członków rodziny. Dodał również jak nie stać się ofiarą tego typu przestępstw i przypomniał o szczególnej roli dzielnicowego. Omówił działanie Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa i podpowiedział seniorom, jak z niej korzystać.

Seniorzy po raz kolejny zgłaszali swoje propozycje, oczekiwania i potrzeby. Podzielili się z policjantem spostrzeżeniami na temat czynników, które negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. W spotkaniu udział wzięło kilkunastu seniorów.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)