Kolejne spotkania policjantów z uczniami

czwartek, 28.4.2022 10:29 155 0

27 kwietnia policjant prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po raz kolejny przeprowadził kilka prelekcji z uczniami szkoły podstawowej, a dotyczyły one odpowiedzialności prawnej nieletnich. Mowa była między innymi o tym, czym jest bójka, pobicie oraz naruszenie niedotykalności cielesnej i jak unikać tego typu zdarzeń. Przedstawił zagadnienia związane z hejtem w internecie oraz przypomniał o właściwym wykorzystaniu urządzeń z dostępem do wirtualnej sieci. W zajęciach udział wzięło ponad 120 uczniów.

Tym razem jeden z funkcjonariuszy zajmujących się na co dzień prewencją kryminalną spotkał się z młodzieżą z placówki oświatowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3, która swoją siedzibę ma przy ul. Chałubińskiego w Wałbrzychu. Omówił podczas prelekcji problematykę odpowiedzialności prawnej. Przedstawił czym jest czyn karalny i na co powinni uważać nastolatkowie, aby nie odpowiadać jako nieletni przed sądem. Przekazał między innymi informację o konsekwencjach poważniejszych czynów karalnych jakimi są rozboje, pobicia oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Podczas spotkania z uczniami policjant po raz kolejny szczegółowo omówił zagadnienia związane z hejtem w internecie. Przestrzegł młodzież o tym, że nawet anonimowe, ale niezgodne z przepisami prawa komentarze, czy wypowiedzi umieszczone na portalach społecznościowych oraz informacyjnych, mogą nieść za sobą konsekwencje prawne dla ich autorów. Przekazał młodym słuchaczom, że nikt w internecie nie jest anonimowy. Przypomniał także o niebezpieczeństwach płynących z niewłaściwego wykorzystywania komputerów, tabletów oraz telefonów z dostępem do internetu.

Funkcjonariusz dodatkowo przestrzegł nastolatków przed zamieszczaniem zdjęć w internecie i wysyłaniem ich za pomocą komunikatorów osobom, których praktycznie nie znają. Ostrzegł, że nie wiadomo kiedy i do czego takie zdjęcia w przyszłości mogą zostać wykorzystane.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)