Kolejne egzaminy na kartę rowerową przeprowadzone przez policjantów z Boguszowa-Gorc

środa, 8.6.2022 10:45 214 0

W miniony poniedziałek policjanci z Boguszowa-Gorc spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z tej miejscowości. Przed wakacjami była to kolejna okazja, aby przeprowadzić praktyczny egzamin na kartę rowerową. Funkcjonariusze w ten sposób wspierają nauczycieli przygotowujących dzieci i młodzież do poruszania się jednośladami pod drogach publicznych.

Aby móc przystąpić do egzaminu praktycznego uczniowie najpierw musieli zdać egzamin teoretyczny z zakresu zasad ruchu drogowego, a dopiero później sprawdzić swoje umiejętności w trakcie pokonywania toru jazdy. Chociaż były poprawki, to ostatecznie wszyscy uczniowie, którzy wsiedli na rowery, zdali egzamin.

Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. W pierwszym etapie zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie tego dokumentu prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Przypominamy również, że zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, które weszły w życie w zeszłym roku dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania rowerem, ale także hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego jest karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T - w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.

Dzieciom w wieku do 10 lat zabrania się kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze publicznej. Dopuszczalnym jest jedynie kierowanie w/w urządzeniami w strefie zamieszkania i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)