Kolej na Politechnikę! W wałbrzyskim oddziale PWr stanęła makieta kolejowa [FOTO]

piątek, 15.9.2023 22:58 1071 0

Dzięki współpracy Filii Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu ze stowarzyszeniem TT Silesia kolejny raz uczniowie szkól podstawowych mogli podziwiać makietę kolejową w skali 1 do 120, która stanęła w sali sportowej Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu w dniu 15 września 2023r.

Prezentowane w tych dniach modele to kopie maszyn, które jeździły po torach w Polsce, Niemczech, Czechach i na Węgrzech na przełomie XX-XXI wieku. Makieta została zbudowana z 94 modułów przygotowanych przez poszczególnych modelarzy. Zamontowano ponad 300 metrów miniaturowych torów, po których jeździły modele.

W tym roku makieta została dodatkowo wzbogacona o kilka stacji oraz miasteczko  z linią  transportową, po której kursują miniaturowe tramwaje. Zaprezentowano  19 pociągów, były także składy rezerwowe, osiem stacji, z których każda miała swojego dyżurnego ruchu. Dzięki takiemu przygotowaniu wielu uczniów szkół podstawowych mogło poznać tajniki kolei.

Ta gigantyczna makieta tak została skonstruowana, że pozwoliła na bardzo bliską obserwację drobnych elementów.  Wydarzenie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)