Juniorzy Górnika wygrywają w Jeleniej Górze

czwartek, 18.1.2018 22:09 348 0

Juniorski pojedynek Sudetów Jelenia Góra z Górnikiem Wałbrzych, przyniósł kibicom wielu wrażeń. Gospodarze od początku walczyli o komplet punktów. Koniec końców to Górnik okazał się lepszy.

W pierwszych minutach spotkania, obie drużyny zdecydowanie lepiej radziły sobie w ofensywie. Wysoki remis po dziesięciu minutach nikogo nie dziwił. W drugiej kwarcie gospodarzom zawodów udało się uciec biało-niebieskim i Sudety do przerwy prowadziły 51:47.

Po zmianie stron mecz nadal był wyrównany. Jeleniogórzanie długo prowadzili, ale nie potrafili utrzymać kilkupunktowej przewagi. Po trzech kwartach było już tylko 75:74. Ostatni fragment spotkania, to popis podopiecznych Rafała Glapińskiego. Zawodnicy Górnika zdeklasowali rywala. Doskonała gra w obronie przy wysokiej skuteczności, dało wałbrzyszanom upragnione zwycięstwo.

KS Sudety Jelenia Góra - Górnik Wałbrzych 85:92 (26:26, 25:21, 24:27, 10:18)

Górnik: Frankiewicz 23, Szymański 20, Gorgol 17, Szczęsny 14, Rejek 12, Stankiewicz 3, Matusik 2, Chęć, Woźniak, Dobrosielski.