Joao de Sousa & Fado Polaco w A`propos

poniedziałek, 7.7.2014 09:13 2786 0

Klub A`propos zaprasza na koncert João de Sousa, Portugalczyka od kilku lat mieszkającego w Polsce, szerszej publiczności znanego z niedawnego występu w programie X Factor. 

Joao zaprezentuje materiał ze swojej ostatniej płyty pt.” João de Sousa & Fado Polaco”.
Płyta „João de Sousa & Fado Polaco” opowiada historię poszukiwania własnej tożsamości kulturowej. Jak mówi sam artysta: „Kiedy w poszukiwaniu moich korzeni rozpocząłem kompletowanie repertuaru na tę płytę, zdałem sobie sprawę, że znałem te melodie od zawsze. Że zawsze były mi bliskie.” To współczesne połączenie portugalskiego dziedzictwa muzycznego: Fado i folkloru z polską kreatywnością i zmiennością. Wprawiony odbiorca może odnaleźć w Fado Polaco odwołania nawet do bogactwa muzycznego przedwojennej Polski, jak w duecie João z Natalią Grosiak „Miłość ci wszystko wybaczy”. 

W programie koncertu znajdą się zarówno pieśni, które w Portugalii są absolutnymi standardami muzyki Fado (Fado Meia-Noite, Fado Menor do Porto i Fado Menor), jak i bardziej nowoczesne Fado (Vida tão estranha, O Cacilheiro), ponadto utwory wielkiego piosenkarza José Afonso, a także własne kompozycje João de Sousa. 

João de Sousa pokazuje wyjątkowe i współczesne podejście do muzyki Fado, otwarte na nowe wpływy muzyczne i jednocześnie zachowujące tradycję. Fado, jazz, flamenco, portugalski folklor połączony z afrykańskimi i arabskimi inspiracjami tworzą unikalną wizję Fado Polaco. 

Posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=zPE38eXsDmU

Bilety: 25 zł do 5 lipca, 30 zł od 6 do 10 lipca, 40 zł w dniu koncertu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)