Jeżycjada w głuszyckim Centrum Kultury

piątek, 9.4.2021 15:01 247 0

Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy uczestniczyło w V Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady®. Dla miłośników twórczości Małgorzaty Musierowicz przygotowano sześć fragmentów pochodzących z powieści „Kwiat Kalafiora”, „Kalamburka”, „Wnuczka do orzechów”, „Pulpecja”, „Kłamczucha” i „Szósta klepka”. Niestety z powodu panujących obostrzeń epidemicznych akcja została w całości przeprowadzona online.
 
W kolejnych odcinkach czytania znanych i lubianych powieści udział wzięły Panie: Elżbieta Kobylińska, Magdalena Kandefer, Marta Borowiec, Iweta Głód, Joanna Milczarek oraz towarzyszący lektorkom Robert Delegiewicz. Wybrane i zaprezentowane fragmenty przeniosły słuchaczy i widzów w tworzony przez autorkę cyklu świat, począwszy od lat 70-tych po współczesne realia naszego kraju. Literacka podróż wiodła zatem poprzez rzeczywistość PRL-u, ze wskazaniem na wszelkie absurdy i specyficzny klimat tamtego okresu, aby ostatecznie przenieść się do XXI wieku i problemów Polski kapitalistycznej, jakie stanowią w jednym i drugim przypadku tło barwnych wydarzeń i nie mniej barwnych postaci „Jeżycjady”.
 
Wszystkim uczestnikom Czytania Jeżycjady w CK-MBP serdecznie dziękujemy, zaś tych, którym nie udało się posłuchać fragmentów ponadczasowych powieści na żywo, zapraszamy do odszukania prezentacji na stronie internetowej i profilu Facebook Centrum Kultury- Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy.
 
Organizatorem akcji Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady® jest wydawnictwo Akapit Press.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz