Jedlinianka stypendystką programu USKI

czwartek, 18.2.2021 10:08 309 0

Od kilku lat Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Jedlinie – Zdroju współpracuje z Polską Uniwersytecką Szkołą Kształcenia Indywidualnego, nadając działaniom szkoły nowy wymiar edukacyjny. W ramach tej współpracy przeprowadzane są, w wybranych klasach 4-8, zajęcia z szybkiego czytania, warsztaty i prelekcje dla rodziców oraz warsztaty dla uczniów klas 8. Istnieje również możliwość uczestnictwa uczniów w płatnych kursach szybkiego czytania, prowadzonych przez trenerów USKI, po indywidulanym nawiązaniu kontaktu ze szkołą. Ich celem jest nowatorskie podejście do nauki, samodzielnej i systematycznej pracy, poznanie stylu uczenia się, rozwinięcie kreatywności i wyobraźni, opanowanie technik pamięciowych, które pozwolą uczyć się łatwo i przyjemnie.

Dyrektor co roku składa również wnioski do kolejnych edycji Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego USKI. Jego celem jest wspieranie uczniów uzdolnionych, posiadających osiągnięcia sportowe, artystyczne, naukowe czy wolontaryjne.

W tym roku jedlińską szkołę prezentowały dwie uczennice: Antonina Krasa z klasy 7 a i Wiktoria Malinowska  z klasy 8 a. Uczennice dały się wielokrotnie poznać jako zdobywczynie najwyższych lokat w konkursach.  O miano Laureata i uzyskanie stypendium finansowego  walczą zgłoszeni uczniowie, nie tylko ze szkól podstawowych, ale także ponadpodstawowych.  Po głosowaniu w roku szkolnym, 2020/21 tytuł Laureata Stypendium USKI  za I semestr 2020/21 uzyskało  10 uczniów, w tym uczennica z Jedliny-Zdroju - Wiktoria Malinowska, której serdecznie gratulujemy. Dnia 16 lutego w gabinecie dyrektora szkoły – Pani Katarzyny Lepis – Wiktoria, w obecności taty, otrzymała z rąk Dyrektor USKI Artura Czelnego - Certyfikat  Laureata Programu.

źródło: UM Jedlina-Zdrój

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz