komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 16 stycznia 2021

Marcelego, Włodzimierza

Jedlina-Zdrój rozszerza ofertę kulturalną

poniedziałek, 30.11.2020 12:20 , komentarze: 0 , odsłony: 139
kategorie artykułu:

Trwają prace adaptacyjno-modernizacyjne w jedlińskim Centrum Kultury przy ul. Piastowskiej 13, gdzie remontowane są sale zajmowane dotychczas przez bibliotekę. Powstają nowoczesne pomieszczenia, które przeznaczone zostaną do prowadzenia zajęć ruchowych i filmowo-teatralnych. Będą one służyć szeroko rozumianej aktywności ruchowej i umysłowej. Planowane jest w nich organizowanie różnego rodzaju zajęć tanecznych (m.in. balet, hip-hop, salsa i inne towarzyskie), zajęcia jogi, tai-chi i wiele innych ciekawych form spędzania czasu.
Kolejnym elementem projektu jest adaptacja Pawilonu Zdrojowego przy Placu Zdrojowym 4a na nowoczesną bibliotekę, która zostanie wyposażona w nowoczesne meble, sprzęt i urządzenia multimedialne. W nowych, przestronnych wnętrzach i doskonałej lokalizacji będzie można zaofero¬wać na odpowiednim poziomie szeroko rozumianą ofertę kulturalną i edukacyjną dla czytelników w każdym wieku. Aktualnie trwają intensywne prace adaptacyjne, modernizowana jest sieć informatyczna, dostarczane nowe wyposażenie. Ostatnim etapem przygotowań będzie wyeksponowanie blisko 18 tysięcy książek, w tym wiele nowości wydawniczych, na które oprócz środków własnych pozyskano fundusze z Biblioteki Narodowej. Realizacja projektu przyczyni się również do zmniejszenia kosztów energii. Aktualnie trwają prace adaptacyjne w pełnym zakresie oraz modernizacyjne, związane ze zwiększeniem efektywności energetycznej obiektu poprzez zamontowanie paneli fotowoltaicznych i wymianę oświetlenia na energooszczędne.
Projekt pn.:„Rozszerzenie oferty kulturalnej i unowocześnienie biblioteki w celu poprawy standardów jakości świadczonych usług w Centrum Kultury" uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Całkowita wartość projektu to kwota ponad 800 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie stanowi 85% kosztów kwalifikowanych. Termin zakończenia projektu planowany jest do końca bieżącego roku.

źródło: UM Jedlina-Zdrój

 

Wasze komentarze

wczoraj, 23 godz temu
czwartek, 14.1.2021 15:02
środa, 13.1.2021 15:23
środa, 13.1.2021 12:07
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz