komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

Japonia w Książu - pokaz mody Usaburo Sato

wtorek, 11.6.2019 08:50 , komentarze: 0 , odsłony: 729
kategorie artykułu:

Japonia w Książu to wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło do Zamku Książ w Wałbrzychu prawie trzy tysiące osób. Ponad 500 z nich wzięło udział w wydarzeniach dedykowanych, takich jak warsztaty kaligrafii i origami, plenerowa wystawa bonsai, a przede wszystkim pokaz mody wybitnego projektanta Usaburo Sato. Japonia zagościła w najpiękniejszym polskim zamku z okazji stulecia nawiązania przez Polskę i Japonię kontaktów dyplomatycznych.

Egzotyczna sobota w Książu upłynęła w doskonałej atmosferze także dzięki muzykom, którzy towarzyszyli projektantowi Usaburo Sato. Ich muzyka towarzysząca pokazowi mody nadała mu wyjątkowej, magicznej oprawy. Jako modele biorący udział w pokazie zostali zaangażowani japońscy przyjaciele designera, a także wałbrzyszanie, których poznał podczas wizyty w naszym mieście w ubiegłym roku.

Pokaz, który zgromadził ponad 300-sobową widownię odbył się na dziedzińcu honorowym Książa. Wśród gości tego wydarzenia znaleźli się m.in. vice-prezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska, przewodnicząca Rady Miasta Wałbrzycha Maria Romańska, burmistrz Szczawna Zdroju Marek Fedoruk oraz członkowie rodziny von Hochberg, która panowała na Książu w latach 1509 – 1948. Z Niemiec przyjechali hrabia Peter von Hochberg (następca obecnej głowy rodu, księcia Bolko von Pless) wraz z żoną hrabiną Anne oraz synami Bolkiem i Albrechtem.

Niemniejszą popularnością cieszyły się warsztaty kaligrafii i origami, które odbywały się dawnych salach lekcyjnych małych Hochbergów na trzecim piętrze zamku, a także ekspozycja drzewek bonsai, które na co dzień można oglądać w wałbrzyskiej Palmiarni. Partnerami Zamku Książ w organizacji wydarzenia były wałbrzyskie fabryki Toyoty i NSK.

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz