Jakie maszyny wybrać do ogrodu?

poniedziałek, 1.8.2022 12:15 203

Fajnie jest posiadać swoją działkę, jednakże i warto o nią zadbać. W dzisiejszym świece technologii już nie ma z tym takiego problemu, mamy dostęp do sporej ilości narzędzi, które ułatwiają pielęgnacje ogrodu.

Kosa spalinowa

Warto zadbać, aby nasze podwórko było dobrze zadbane. Posiadając kose spalinową, już nie musimy martwić się o to, jak skosić trawę w trudno dostępnych miejscach.

Właściwym wyborem będzie zakup mocniejszej kosy spalinowej. Niejednokrotnie zdarza się, że trawa jest gęsta i wysoka, wtedy słabsza kosa może sobie nie poradzić.

Dobrym wyborem będzie kosa Nac o mocy 3,6 km. Poradzi sobie z pewnością przy każdym rodzaju trawy. Szerokość jej żyłki wynosząca 42 cm sprawia, że szybko uporamy się z koszeniem, a dodatkowo jej waga wynosząca zaledwie 8,3 kg sprawi, że nawet nie odczujemy ciężaru podczas koszenia trawy.

Kosiarka spalinowa

Gdy posiadamy większą przestrzeń, jaką musimy skosić, w takim wypadku warto wyposażyć się w kosiarkę spalinową.

Dobrym wyborem będzie kosiarka spalinowa Nac o mocy 2,6 kw, to wystarczająca moc, aby pozbyć się nawet jakiegoś rodzaju chwastu, oraz gęstszej trawy.

Zaletą także tego modelu jest 60 - litrowy kosz, w którym magazynowana jest pocięta trawa. Taka pojemność kosza sprawia, że co chwila nie będziemy musieli wyrzucać trawy.

Kosiarka spalinowa Nac posiada siedmiostopniowy system wysokości koszenia trawy, dzięki czemu możemy odpowiednio dostosować wysokość koszenia do naszych potrzeb. Zakres ten wynosi od 25 mm do 75 mm.

Szerokość koszenia wynosząca 46 cm zapewnia szybsze skoszenie nawet większej objętości terenu jaki będziemy kosić.

Silnik Nac T6 to silnik czterosuwowy, zatem nie będziemy musieli bawić się w robienie mieszanki paliwowej, jak to się dzieje w silnikach dwusuwowych.

Funkcje tej kosiarki to:

– posiada napęd

– wyposażona w wyrzut tylny

– wyrzut do kosza

– mielenie

Glebogryzarka

Jeśli posiadacie swój ogród i chcecie tam uprawiać warzywa, na pewno pomocna przy tym będzie glebogryzarka. Już nie potrzeba posiadać ciągnika do tego typu rzeczy, a spalinowe glebogryzarki mają tę zaletę, że zmieszczą się tak, gdzie nie da rady wjechać ciągnik. Także i eksploatacja wychodzi o wiele taniej.

Nac glebogryzarka spalinowa OHV to dobry sprzęt do tego typu pracy w ogrodzie. Silnik o mocy wynoszącej aż 4,1 Kw przyczynia się to płynnej pracy w trakcie glebogryzowania, a ilość noży (jest ich aż 26!) gwarantuje, że szybko minie nam praca w naszym ogrodzie, a co najważniejsze, będzie porządnie wykonana.

Szeroka oferta narzędzi do ogrodu

Renovey - to strona ze sporym asortymentem narzędzi ogrodniczych (i nie tylko). W jej asortymencie znajdziemy takie narzędzia jak: agregaty, pilarki, kosy spalinowe, kosiarki, glebogryzarki, oraz wiele innych. Każdy tam z pewnością znajdzie narzędzie, które jest mu potrzebne, oraz dostosowane do jego potrzeb.