Jak na nowojorskiej scenie – zakończenie 44. sezonu artystycznego w Filharmonii Sudeckiej

wtorek, 21.6.2022 08:32 153

Kompozycje, które swoje premiery miały w nowojorskiej Carnegie Hall – „Koncert fortepianowy in F” i Obrazy symfoniczne z opery "Porgy and Bess" George’a Gershwina – usłyszymy w najbliższy piątek, 24 czerwca, w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 i będzie to ostatni występ Orkiestry Filharmonii Sudeckiej w 44. sezonie artystycznym.

W atmosferę nowojorskiego Broadwayu, oprócz kompozycji George’a Gershwina, wprowadzą publiczność również Tańce symfoniczne Leonarda Bernsteina z musicalu „West Side Story”, nazywanego często współczesną historią Romea i Julii. Cały program koncertu nawiązywał będzie do wielkich, tragicznych historii miłosnych, które w muzyce wyraża ekspresyjna, pełna pasji gra orkiestry. Na scenie zobaczymy kilka zestawów perkusyjnych, a przy fortepianie Martina Kasíka – jednego z najwybitniejszych współczesnych czeskich pianistów, docenianego między innymi za poetyckość interpretacji. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej poprowadzi Maestro Bartosz Żurakowski.

Twórczość George’a Gershwina i Leonarda Bernsteina nieczęsto znajduje się w programie Filharmonii Sudeckiej, dlatego najbliższy koncert będzie niecodzienną okazją do usłyszenia współczesnej muzyki symfonicznej w tak bogatym brzmieniu. Takiej, która zachwyca jednocześnie publiczność i krytyków. Jest aktualna dla dzisiejszych słuchaczy i wypływa z najlepszych tradycji kompozytorskich.

24.06.2022 r., godz. 19:00

Koncert Symfoniczny - West Side Story z Gershwinem
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej
dyrygent: Bartosz Żurakowski
solista: Martin Kasík (Czechy) - fortepian
 
Program:
George Gershwin - Koncert fortepianowy in F
George Gershwin - Obrazy symfoniczne z opery "Porgy and Bess"
Leonard Bernstein - Tańce symfoniczne z musicalu "West Side Story"
 
Bilety na koncert do nabycia w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej w cenie 40 zł (bilet normalny), 30 zł (bilet ulgowy) lub w bileterii online https://filharmonia-sudecka.bilety24.pl/ w cenie 43 zł (bilet normalny), 32 zł (bilet ulgowy).
 
Więcej informacji: filharmonia-sudecka.pl