komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 10 grudnia 2018

Julii, Danieli

Jacek Iwancz – Kandydat do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

poniedziałek, 8.10.2018 13:04 , komentarze: 0 , odsłony: 1040
kategorie artykułu:

Zapraszam na moją stronę jacekiwancz.pl

lub fanpage’a - https://www.facebook.com/IwanczJacek/

 

O MNIE

Mam 48 lat, od urodzenia mieszkam w Świdnicy. Z moją żoną Barbarą jesteśmy już prawie 25 lat po ślubie, mamy córkę, która rozpoczęła w tym roku naukę w liceum ogólnokształcącym.

Jestem absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, po ukończeniu którego podjąłem studia na Uniwersytecie Wrocławskim, które ukończyłem uzyskując tytuł magistra chemii. Wielokrotnie później kończyłem szkolenia i kursy nie tylko związane z oświatą, na przykład ukończyłem Podyplomowe Studia Menedżerskie (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu).

Po ukończeniu studiów podjąłem pracę w mojej macierzystej szkole jako nauczyciel chemii. Dodatkowo prowadziłem działalność gospodarczą, w tym byłem współwłaścicielem prywatnej szkoły dla dorosłych. Od 2002 byłem wicedyrektorem a od 2011 jestem dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy w skład którego wchodzi II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha.

Jestem członkiem Rady Krajowej .Nowoczesna, angażuję się w społeczne akcje np. w obronie Wolnych Sądów. Aktywnie brałem udział w Letnich Warsztatach Demokracji, które odbyły się we Wrocławiu w 2017r.

Co mnie wyróżnia?

 • praca na rzecz młodych ludzi, rozwijanie ich pasji oraz zainteresowań. Mocno angażuję się w rozwijaniu zamiłowania do przedmiotu którego uczę, wychowałem wielu uczestników olimpiad i konkursów chemicznych. W tym roku drużyna II LO okazała się najlepsza na Dolnym Śląsku w konkursie organizowanym przez Politechnikę Wrocławską. Aktywnie współpracuję z wyższymi uczelniami.

 • zaangażowanie w przedsięwzięcia kulturalne i oświatowe, m.in.: „Fredro na językach!”, Narodowe Czytanie, Świdnicka Noc z Biologią.Jestem zaangażowany w projekt mający na celu promowanie postaci Emila Krebsa, urodzonego w powiecie świdnickim niemieckiego poligloty, który znał i używał 68 języków obcych.

 • współorganizacja wydarzeń o zasięgu międzynarodowym np. projektu Luigi Nono Il canto sospeso, fundacji  L’ UnioneEuropea z Berlina. Projektu ten  poruszał problem tolerancji, demokracji, praw człowieka i integracji.Celem projektu było przekazanie wiedzy historycznej dotyczącej totalitaryzmu i nazizmu. W filmie wystąpiło 10 uczniów II LO.

 • bycie entuzjastą i aktywnym uczestnikiem międzynarodowych wymian młodzieży, m.in. zKing Edward VI Camp Hill SchoolBirmingham. Czterokrotnie wziąłem udział w tej wymianie, dzięki czemu poznałem jak funkcjonuje szkoła brytyjska przygotowująca do kształcenia na wyższych uczelniach. Miałem okazję uczestniczyć w lekcjach, zapoznać się z wyposażeniem używanym na lekcjach chemii.W trakcie wymian prowadzę również lekcje dla młodzieży angielskiej, niemieckiej i włoskiej.

W czym się sprawdzam?

 • w kreowaniu projektów społecznych: jestem pomysłodawcą projektu powstania koncepcji terenów sportowo-rekreacyjnych. Chciałbym aby w najbliższym czasie powstał tor dla rolkarzy.

 • w angażowaniu się w ważne dla regionu projekty inwestycyjne: byłem zaangażowany w kampanię promującą powstanie obwodnicy Świdnicy. Teraz będę chciał jej dokończenia, szczególnie, że po modernizacji drogi nr 379, łączącej Wałbrzych ze Świdnicą, obawiam się zwiększenia ruchu w centrum miasta.

 • w działaniach teatralnych – teatr to moja pasja, jestem aktorem w przedstawieniach w ramach projektu Alchemii Teatralnej, wystąpiłem już w kilku przedstawieniach m.in. w „Sekretnym życiu tygrysów łazienkowych”. Corocznie przygotowujemy premierę nowego przedstawienia. Zachęcam również młodzież do udziału w projekcie.

 • we współpracy z organizacjami o zasięgu lokalnym, krajowym i ponadnarodowym: m. in. współpracuję z organizacjami kombatanckimi oraz Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich.

DLA MIESZKAŃCÓW DOLNEGO ŚLĄSKA będę starał się o:

 • CZYSTE POWIETRZE, bez smogu, inwestycje w energię odnawialną, inteligentne oświetlenie oraz rozproszony system wytwarzania energii;

 • NOWE TERENY I OBIEKTY SPORTOWO-REKREACYJNE dla młodzieży i wszystkich aktywnych mieszkańców, dostępne również w godzinach popołudniowych;

 • BEZPŁATNE DOJAZDY DO SZKÓŁ dla uczniów i studentów;

 • ŚRODKI NA WSPARCIE KSZTAŁCENIA informatycznego i nauczania przedmiotów ścisłych;

 • PROGRAMY AKTYWIZUJĄCE DLA SENIORÓW oraz miejsca dziennego pobytu;

 • PUBLICZNE ZAKŁADY OPIEKI LECZNICZEJ dla przewlekle chorych;

 • ODDZIAŁY REHABILITACYJNE I GERIATRYCZNE docelowo w każdym powiecie naszego województwa;

DLA DOLNEGO ŚLĄSKA zadbam o:

 • DROGI I OBWODNICE MIAST zapewniając bezkolizyjny dojazd do autostrady A4 oraz istniejących i projektowanych odcinków dróg szybkiego ruchu: S3 i S8. W tym celu zadbam o dokończenie obwodnic miast w naszym regionie, które pozwolą wyprowadzić ruch z centrum miast;

 • TRANSPORT KOLEJOWY poprzez zwiększenie ilości połączeń kolejowych i komfortu podróży. Zadbam o modernizację istniejących linii kolejowych oraz uruchomienie połączeń na liniach pozwalających sprawnie dojechać do pracy a także do ośrodków turystycznych, np. Kłodzko-Lądek Zdrój, Dzierżoniów-Bielawa- Srebrna Góra, Świdnica-Jedlina Zdrój-Wałbrzych;

 • TURYSTYKĘ poprzez rewitalizację obiektów i miejscowości uzdrowiskowych. Zadbam o wyposażenie w infrastrukturę sanitarną tras turystycznych oraz o spójny system ścieżek.

 

 

Wasze komentarze


Mati Autogaz
Mati Autogaz
cz??ci Samsung
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Sk?ad opa?u Agro
Sk?ad opa?u Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max