Innowacyjne zajęcia w walimskiej szkole

czwartek, 29.4.2021 12:20 1139 0

W Publicznej Szkole Podstawowej w Walimiu w roku szkolnym 2020/21 prowadzone są dwa ciekawe projekty edukacyjne – jeden realizowany jest w klasach I – III, a drugi w grupach przedszkolnych.

Zajęcia dla przedszkolaków noszą tytuł – „Jesteśmy Eko – żyjemy w zgodzie z przyrodą”. Celem jest wzbogacenie wiedzy dzieci na temat edukacji przyrodniczej i ekologicznej oraz poznanie najbliższego otoczenia. Treści realizowane są poprzez udział w wycieczkach, spacerach, prowadzenie prac praktyczno – hodowlanych, zajęcia w terenie oraz udział w akcjach na rzecz ochrony środowiska. Przedszkolaki brały udział w wykopkach, tworzyli las w słoiku, przygotowywali zdrowe przekąski i koktajle. W projekcie bierze udział grupa przedszkolna „Motylki” pod opieką pani Małgorzaty Misztal. Zajęcia w ramach projektu prowadzone będą  do maja 2023r.
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym pt. „Emocja”. Głównym założeniem działań w projekcie jest pokazanie dzieciom, że ludzie różnią się od siebie nie tylko wyglądem, zachowaniem, kolorem skóry, wyznaniem, i że nie wszystkie różnice widać gołym okiem. Dążymy do tego, aby eliminować zachowania agresywne w stosunku do innych, wzbudzać w  dzieciach postawę empatii i akceptacji. W ramach projektu podejmowanych jest wiele działań artystycznych, tworzone są różnego rodzaju instalacje.

Za nami już moduły projektu pt. Kreatywność, Wyobraźnia i Moc słów, a w tej chwili realizowany jest moduł Empatia, w ramach którego 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Był to tak zwany dzień kolorowej skarpetki, należało założyć dwie różne, najlepiej bardzo kolorowe skarpetki – dlaczego? Bo tak niewiele różni nas od osób z zespołem Downa. Tego dnia skarpetki posłużyły nam także jako tworzywo plastyczne – powstały różne stwory, ludziki i niezwykłe postacie. Projekt realizowany będzie wciągu roku szkolnego – od września do czerwca; prowadzony jest przez panią Magdalenę Ciołkowską.

W szkole prowadzone są różne projekty o tematyce prozdrowotnej i ekologicznej:

  • „ Jedz zdrowo i kolorowo!” w ramach programu Etwinning. Uczniowie pod opieką p. Sylwii Jurczewskiej- Fuksy poznają tajniki zdrowej diety.
  • „ Od nasiona do owocu” prowadzony przez zespół nauczycieli projekt promujący permokulturową uprawę ziół, owoców i warzyw.
  • „ Postaw na słońce”- projekt na temat fotowoltaiki – zespół uczniów z kl. VIII przygotowuje film na konkurs ekologiczny.

Najlepsi adepci informatyki: B. Wójcik, M. Słowik z klasy VIII, T. Kusterka i N. Olszewska z klasy VII pod opieką koordynatorki p. M. Jarczok i przedstawicielki firmy Microsoft p. A. Romanowskiej rozwijają swoje umiejętności w zakresie nowoczesnych technologii i programowania.

źródło: UG Walim

Dodaj komentarz

Komentarze (0)