Inauguracja nowego roku akademickiego 2021/22 na Czarnoborskim Uniwersytecie III Wieku

poniedziałek, 18.10.2021 14:51 488 0

W minioną sobotę pięty rok akademickiej edukacji rozpoczęli seniorzy w Gminie Czarny Bór.

Było uroczyście i z pasjonującym wykładem. Nie zabrakło hymnu państwowego, gromkiego Gaudeamus oraz przywitania w szeregach UTW nowych słuchaczy. Żeby tradycji stało się zadość studenci aspirujący do uniwersyteckiego grona złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali indeksy.

Oficjalnej inauguracji dokonali: Adam Górecki - Wójt Gminy Czarny Bór, Ksiądz Ryszard Pita - Proboszcz Parafii NSPJ w Czarnym Borze oraz Katarzyna Bernaś - Dyrektor Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Wójt Gminy życzył wszystkim słuchaczom zdrowia i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a witając w gronie studentów nowych członków UTW wyraził olbrzymią radość, że czarnoborski uniwersytet pomimo pandemicznych przeciwności ciągle rozwija się i cieszy tak dużym zainteresowaniem. Z dumą podkreślał, że Czarny Bór jest gminą ludzi z pasją, o czym świadczy zarówno frekwencja na zajęciach UTW, jak również zainteresowania i osiągnięcia mieszkańców, w tym także naukowe. Nie dziwi więc fakt, że wykład inauguracyjny wygłosił właśnie czarnoborzanin, Profesor Jerzy Detyna, wykładowca Politechniki Wrocławskiej. Było o sztucznej Inteligencji, o możliwościach analizowania i przetwarzania rzeczywistości, a także o zagrożeniach jakie niosą za sobą najnowsze technologie. W kuluarowych rozmowach słuchacze zgodnie podkreślali, że był to bardzo pouczający wykład, a skomplikowane zagadnienia politechniczne, podane w przystępny, ciekawy sposób mogą być pasjonujące. Z niecierpliwością czekają więc na kolejne zajęcia, tym bardziej, że plany na najbliższe tygodnie zapowiadają się ciekawie: warsztaty artystyczne i wizyta w jeleniogórskim teatrze, zajęcia fizjoterapeutyczne, wykłady i andrzejkowy bal seniora.   

Dodaj komentarz

Komentarze (0)