komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 20 czerwca 2018

Diny, Bogny

III Walimski Dzień Profilaktyki

środa, 30.5.2018 06:55 , komentarze: 1 , odsłony: 358
kategorie artykułu:

Radosne tańce, przyjacielska atmosfera i mnóstwo śmiechu- to i wiele przeróżnych atrakcji można było doświadczyć uczestnicząc w III Walimskim Dniu Profilaktyki. 29 maja 2018 roku, tradycyjnie, rozpoczęła się odśpiewaniem przed halą sportową Centrum Sportu i Rekreacji hymnu PaT –u „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” oraz zatańczeniem dynamicznej "Belgijki". Organizatorem imprezy były - Zespół Szkół im. Polskich Noblistów oraz Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu. Piękna pogoda i letnia aura nie tylko zachęcały do uczestniczenia w zabawie, ale i sprawiły, że frekwencja dopisała. Ponad 300 osób wraz z zaproszonymi gośćmi reprezentującymi Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu, Komisariat Policji w Głuszycy, władze wojewódzkie, powiatowe i gminne, młodzież z sąsiednich szkół spotkało się, aby wspólnie promować zdrowy i aktywny tryb życia. 

Przypomnijmy, że program Komendy Głównej Policji - "Profilaktyka a Ty" wprowadzony został 11 marca 2006 roku przez insp. Grzegorza Jacha. Od tego czasu na terenie całego kraju wciąż powstają nowe grupy młodzieżowe PaT-u. W roku 2015 wprowadzono rozwiązania organizacyjne "PaTPORT" polegające na podejmowaniu działań metodą twórczej profilaktyki rówieśniczej. Walimski Dzień Profilaktyki zainicjowany został przez opiekunów "PaTPortów": Katarzynę Behot, Ewę Krawczyk oraz Annę Soćko. 

Po rozpoczęciu nastąpiło przejście barwnego korowodu ulicami Walimia, który flagami oraz transparentami zawierającymi hasła świadomego i zdrowego trybu życia zachęcał mieszkańców do wzajemnego szacunku i wyzwolenia w sobie sportowego ducha. Druga część Dnia Profilaktyki to występy w Centrum  Kultury i Turystyki, gdzie przy zapełnionej po brzegi sali młodzież w artystyczny sposób uświadamiała zagrożenia, jakie niesie za sobą brak tolerancji, agresja, stosowanie używek i presja rówieśników. Zaraz po spotkaniu na temat profilaktyki uzależnień promowanej przez program "Profilaktyka a Ty", ostatnia część zorganizowana została w Parku Jordanowskim gdzie wszystkich prowadził zapach grillowanej kiełbaski, która przygotowana została dla wszystkich chętnych. Aby spalić kalorie po pysznym posiłku można było wziąć udział w zajęciach zumby, cross-fitu, czy zatańczyć "Wygłupiaczka" i "Belgijkę". 

Taka dawka pozytywnej energii jest potwierdzeniem, że tolerancja, życie bez uzależnień oraz wzajemny szacunek to droga do szczęścia i czerpania przyjemności z każdej chwili.

 

Wasze komentarze

walimiaki to so szpece
środa, 30.05.2018 07:26 autor:
wtorek, 19.6.2018 09:36
1
dzisiaj, 9 godz temu
poniedziałek, 18.6.2018 15:07
sobota, 16.6.2018 09:05
piątek, 15.6.2018 14:03
poniedziałek, 11.6.2018 09:38
poniedziałek, 11.6.2018 08:58
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
przewozy międzynarodowe piątka bus
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Auto Max
Auto Max