komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 19 stycznia 2019

Henryka, Mariusza

III Walimski Dzień Profilaktyki

środa, 30.5.2018 06:55 , komentarze: 1 , odsłony: 724
kategorie artykułu:

Radosne tańce, przyjacielska atmosfera i mnóstwo śmiechu- to i wiele przeróżnych atrakcji można było doświadczyć uczestnicząc w III Walimskim Dniu Profilaktyki. 29 maja 2018 roku, tradycyjnie, rozpoczęła się odśpiewaniem przed halą sportową Centrum Sportu i Rekreacji hymnu PaT –u „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” oraz zatańczeniem dynamicznej "Belgijki". Organizatorem imprezy były - Zespół Szkół im. Polskich Noblistów oraz Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu. Piękna pogoda i letnia aura nie tylko zachęcały do uczestniczenia w zabawie, ale i sprawiły, że frekwencja dopisała. Ponad 300 osób wraz z zaproszonymi gośćmi reprezentującymi Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu, Komisariat Policji w Głuszycy, władze wojewódzkie, powiatowe i gminne, młodzież z sąsiednich szkół spotkało się, aby wspólnie promować zdrowy i aktywny tryb życia. 

Przypomnijmy, że program Komendy Głównej Policji - "Profilaktyka a Ty" wprowadzony został 11 marca 2006 roku przez insp. Grzegorza Jacha. Od tego czasu na terenie całego kraju wciąż powstają nowe grupy młodzieżowe PaT-u. W roku 2015 wprowadzono rozwiązania organizacyjne "PaTPORT" polegające na podejmowaniu działań metodą twórczej profilaktyki rówieśniczej. Walimski Dzień Profilaktyki zainicjowany został przez opiekunów "PaTPortów": Katarzynę Behot, Ewę Krawczyk oraz Annę Soćko. 

Po rozpoczęciu nastąpiło przejście barwnego korowodu ulicami Walimia, który flagami oraz transparentami zawierającymi hasła świadomego i zdrowego trybu życia zachęcał mieszkańców do wzajemnego szacunku i wyzwolenia w sobie sportowego ducha. Druga część Dnia Profilaktyki to występy w Centrum  Kultury i Turystyki, gdzie przy zapełnionej po brzegi sali młodzież w artystyczny sposób uświadamiała zagrożenia, jakie niesie za sobą brak tolerancji, agresja, stosowanie używek i presja rówieśników. Zaraz po spotkaniu na temat profilaktyki uzależnień promowanej przez program "Profilaktyka a Ty", ostatnia część zorganizowana została w Parku Jordanowskim gdzie wszystkich prowadził zapach grillowanej kiełbaski, która przygotowana została dla wszystkich chętnych. Aby spalić kalorie po pysznym posiłku można było wziąć udział w zajęciach zumby, cross-fitu, czy zatańczyć "Wygłupiaczka" i "Belgijkę". 

Taka dawka pozytywnej energii jest potwierdzeniem, że tolerancja, życie bez uzależnień oraz wzajemny szacunek to droga do szczęścia i czerpania przyjemności z każdej chwili.

 

Wasze komentarze

walimiaki to so szpece
środa, 30.05.2018 07:26 autor:

środa, 16.1.2019 09:28
poniedziałek, 14.1.2019 22:39
1
poniedziałek, 14.1.2019 11:37
niedziela, 13.1.2019 11:53
czwartek, 3.1.2019 14:30
26
wtorek, 8.1.2019 16:40
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele