komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 30 listopada 2020

Andrzeja, Maury

Hodował na terenie posesji krzewy konopi indyjskich

czwartek, 10.9.2020 09:58 , komentarze: 1 , odsłony: 243
kategorie artykułu:

W miniony poniedziałek nad ranem policjanci kryminalni oraz pionu dochodzeniowo-śledczego wałbrzyskiej komendy zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich, która mieściła się na terenie jednej z posesji w Mieroszowie. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy 25-latka i zabezpieczyli w jego mieszkaniu także ponad pół kilograma środków odurzających w postaci marihuany.

Funkcjonariusze realizując informacje własne 7 września nad ranem udali się do Mieroszowa, gdzie na terenie ogródka jednej z posesji ujawnili 16 krzewów konopi indyjskich. Niektóre z nich osiągnęły już wysokość ponad 2 metrów. Przeprowadzone przez mundurowych dalsze działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania 25-latka. Według ustaleń policjantów, aby ukryć działanie przestępcze mężczyzna swoją nielegalną hodowlę usytuował na działce swojego ojca. Policjanci podczas czynności procesowych zabezpieczyli już samym mieszkaniu podejrzanego środki odurzające w postaci marihuany. Waga wykazała blisko 700 gramów tych narkotyków.

Mężczyzna przyznał się do nielegalnej hodowli oraz posiadania środków odurzających i złożył wyjaśnienia. Mieszkaniec Mieroszowa stanie teraz przed sądem. Za uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do 25-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 4 tysięcy złotych.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

czwartek, 26.11.2020 09:45
wtorek, 24.11.2020 08:58
poniedziałek, 23.11.2020 12:26
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki