Groźne zderzenie osobówki z motocyklem w Jedlinie-Zdroju [Foto]

środa, 14.9.2022 12:54 218 0

13 września po południu na wąskiej drodze w Jedlinie-Zdroju doszło do poważnego wypadku drogowego. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, kierujący jednośladem trafił do szpitala. Obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Do wypadku doszło po godzinie 13:30. Prowadzący samochód osobowy 20-letni mężczyzna, włączając się do ruchu z terenu jednej z posesji, najpierw udzielił pierwszeństwa innemu przejeżdżającemu już ul. Chałubińskiego samochodowi osobowemu, ale nie zauważył poruszającego się za nim kierującego jednośladem i doprowadził do zderzenia z 37-letnim motocyklistą, który w wyniku tego wypadku trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi. Teraz mundurowi prowadzić będą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

Po raz kolejny funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. Użytkownicy samochodów przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy muszą zachować ostrożność, a także za każdym razem spoglądać w lusterka wsteczne. Motocyklista, motorowerzysta, czy nawet rowerzysta może przecież nadjechać w każdym momencie.

Przypominamy również inne przepisy, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Zwracajmy również uwagę na znaki drogowe.

Apelujemy również do kierujących jednośladami, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości oraz nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Są oni w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie w skutkach. Kierujący motocyklami powinni także zaopatrzyć się w ubranie przystosowane do jazdy na motocyklu, w tym w odblaskowe szelki lub kamizelkę oraz bezwzględnie stosować kask ochronny na głowę.

Wszystkim kierującym przypominamy także, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem właśnie z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Pamiętajmy, aby ostatni tydzień lata wykorzystać w sposób nie zagrażający innym uczestnikom ruchu. Poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)