komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 20 lipca 2019

Czeslawa, Hieronima

Grill&Gulasz – smacznie w Walimiu

poniedziałek, 24.6.2019 09:13 , komentarze: 0 , odsłony: 500
kategorie artykułu:

Kuszące zapachy gotujących się w bograczach gulaszy, rozchodzący się dym z palenisk grilli, doskonała zabawa i niezapomniana atmosfera, pełna śmiechu i radości.  9 zespołów gotowało gulasz, biorąc udział w konkursie na ten najlepszy. Ale nowością było to, iż przygotowano również potrawy z grilla. Walim Rajdowy częstował pysznymi hamburgerami z grilla, Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu wraz z swoją ekipą serwował grillowane szaszłyki, a Wójt Gminy Walim, oprócz wspaniałego gulaszu – który serwuje co roku, zaskoczył wszystkich pyszną karkówką, piersiami z kurczaka w majonezie i… krewetkami.

22 czerwca w walimskim Parku Jordanowskim miała miejsce najsmaczniejsza impreza w regionie. Pomysłów na przygotowanie wyjątkowych potraw było mnóstwo, a w kolejnych stanowiskach konkursowych uwijano się doprawiając, mieszając i kosztując bulgoczące wywary.
Najmłodsi brali udział w zabawach zorganizowanych przez profesjonalne animatorki, a wesołe sowy z Gminy Walim, radośnie latały to tu - to tam zaglądając do kociołków, zachęcając do wspólnej zabawy i z przyjemnością pozując do zdjęć. Z okazji Dnia Ojca zorganizowana została loteria, w której do wygrania były wspaniałe nagrody.  

Na komisję konkursową czekało nie lada wyzwanie, ponieważ każda z przygotowanych potraw zachwycała smakiem i mistrzostwem wykonania. A spotkać można było przeróżne kombinacje smaków i dodatków. Od mocno mięsnych i ostrych, po aromatyczne, półsłodkie i delikatne gulasze. Oczywiście, nie tylko komisja konkursowa mogła spróbować wszystkich gulaszy. Gulaszy starczyło dla wszystkich!  A dania z grilla serwowane były do późnego popołudnia.  Oczywiście tradycyjnie swój gulasz Wójt Adam Hausman, przy nieocenionej pomocy swojej żony oraz Poseł na Sejm RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej – przyjaciela Gminy Walim, swój gulasz serwował z lubczykiem – wtajemniczeni już wiedzą, w jakim celu.  Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, poza konkursem, przyznało szczególne wyróżnienie dla Walim Rajdowy za wspaniałe hamburgery z grilla. Jury  wyróżniło dwa gulasze – gulasz autobusiarza i gulasz z dzika. Natomiast pierwsze miejsce przyznano za „Tajemniczy kociołek” Restauracji Osówka, II miejsce zdobył „Gulasz Rudej” – przygotowany przez panią Danutę Lewandowską, natomiast III miejsce za „Biały gulasz” zdobył Walim Rajdowy.

I choć konkurs rozstrzygnięto, puste kociołki zaczęły stygnąć, wygasły ostatnie węgielki na grillach, to wcale nie oznaczało końca zabawy. Na scenę wszedł rodzimy Laser, który wspaniale bawił zgromadzonych. Następnie wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół Gentleman`s. Było pięknie, muzycznie, nogi same rwały się do tańca! A wieczorkiem rozpoczęła się zabawa pod chmurką.

 

Wasze komentarze

piątek, 19.7.2019 08:20
czwartek, 18.7.2019 08:49
1
wtorek, 16.7.2019 09:31
1
poniedziałek, 15.7.2019 09:27
2
niedziela, 14.7.2019 08:45
czwartek, 11.7.2019 14:13
poniedziałek, 8.7.2019 09:44
SKUP AUT
SKUP AUT
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork