GraMY RAZEM pod Chełmcem

wtorek, 6.7.2021 09:32 612 0

Stowarzyszenie Młodzieżowy Klub Sportowy Chełmiec Wodociągi Wałbrzych dzięki otrzymanej, z budżetu Gminy Wałbrzych, dotacji realizuje wakacyjny projekt z siatkówką w roli głównej. W ramach inicjatywy odbyły się już 3 treningi sportowe, w których wzięły udział dzieci i młodzież podobszaru rewitalizacji Sobięcin.

Gry zespołowe i sport doskonale kształtują nie tylko sprawność fizyczną, także umiejętność współpracy i komunikowania się, szybkie podejmowanie decyzji, analizowanie sytuacji, wyciąganie wniosków, pokonywanie słabości, dobrej organizacji czasu, systematyczności i konsekwencji. Dlatego też MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych postanowił aktywnie promować wśród najmłodszych mieszkańców siatkówkę.

Cykl treningów prowadzi Agata Olejniczak Mistrzyni Polski w Piłce Siatkowej Juniorek z 2020 roku, która trenuje i gra od 11 lat oraz Kacper Jesiołowski Asystent Trenera II Ligowego Zespołu MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych, który trenuje zawodniczki od 9 lat.

Przed uczestnikami są jeszcze warsztaty rozwoju osobistego z akcentem na umiejętność pracy w zespole, komunikowania się w grupie, kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. Ponadto dla uczestników projektu zostanie zorganizowany konkurs, czyli sportowy challenge. Na stronie internetowej klubu oraz fanpagu na portalu facebook umieszczane będą krótkie filmiki prezentujące proste ćwiczenia sportowe dla początkujących adeptów siatkówki oraz warunki udziału w wyzwaniu.

Będą medale, dyplomy, nagrody, koszulki z napisem „Najlepsi kibice MKS Chełmiec Wodociągi”, sportowe gadżety, wspólne zdjęcia oraz tort!

Podsumowanie projektu zaplanowano na wrzesień/październik podczas meczu inaugurującego  Sezon II Ligi Siatkówki Kobiecej w Wałbrzychu. Będzie się działo!

źródlo: rewitalizacja.walbrzych.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)