Górnik ponownie wygrywa

niedziela, 4.2.2018 14:42 1320 0

Nieoczekiwana porażka wałbrzyskiej drużyny z Sudetami Jelenia Góra, sprawiła, że biało-niebiescy chcieli swoim kibicom spłacić dług, za ich wspaniały doping.

Mecz tradycyjnie gospodarze zaczęli gorzej. Rywale zdążyli szybko odskoczyć na kilka punktów. Jednak gdy wydawało się, że koszykarze Rawii zdobędą większą przewagę, Górnik niemal natychmiast zdominował rywala. Dobrze grali Spała i Ratajczak. Biało-niebiescy wygrywają pierwszą kwartę 19:7. W drugich 10 minutach dobrze radził sobie Krzywdziński, Kaczuga, Glapiński oraz ponownie Spała. Gospodarze powoli zyskiwali przewagę nad przeciwnikiem. Do przerwy wałbrzyszanie prowadzili 34:25.

Po zmianie stron Górnik ponownie zaczyna grać skutecznie i szybko powiększa przewagę nad rywalami. W pewnym momencie przewaga wałbrzyszan wynosiła aż 18 punktów. Trzecia kwarta to też dużo gry niedokładnej. Zawodnicy obu drużyn zanotowali sporo strat, przez co gra stawała się coraz bardziej chaotyczna. Szybciej z marazmu wyszli gospodarze, którzy ostatecznie wygrali tę część meczu aż 21:8.

Ostatnie minuty zawodów było już tylko kontrolowaniem przebiegu gry. Goście pomimo starań nie zdołali dogonić Górnika, który wygrywa zdecydowanie i w pełni zasłużenie. Wspaniałe zawody zagrał Wróbel, zdobywca 27 punktów.

Górnik Wałbrzych – Rawia Rawicz 72:57 (19:7, 15:18, 21:8, 17:24)
Dla Górnika punktowali: Wróbel 27, Durski 19, Kruszczyński 9, Glapiński, Spała, Krzywdziński po 5, Ratajczak 2.