Górnik deklasuje Karolinę Jaworzynę Śląską

sobota, 16.9.2017 22:54 740 0

Piłkarze Górnika rozpoczęli mecz spokojnie. W pierwszych minutach spotkania to goście stworzyli sobie pierwszą groźną sytuację bramkową. W 7 minucie meczu w pojedynku sam na sam dużo lepiej wypadł bramkarz biało-niebieskich, Damian Jaroszewski. W odpowiedzi na śmiałą postawę Karoliny, dobrym strzałem popisuje się Młodziński. Futbolówka zostaje jednak w ostatniej chwili wybita z linii bramkowej.

W 20 minucie celne uderzenie zalicza Michalak. Chwilę później swojej szansy nie wykorzystuje Sobiesierski. Goście starają się opanować sytuację na boisku i pomimo optycznej przewagi podopiecznych Macieja Jaworskiego, trafiają do bramki. Karolina Jaworzyna wychodzi na prowadzenie. Zaledwie minutę później Sobiesierski doprowadza do wyrównania. Przed przerwą do siatka trafia jeszcze Michalak i Górnik prowadzi 2:1

Po zmianie stron gospodarze kontrolują grę. Swoją szansę ponownie wykorzystuje Sobiesierski, który z 20 metrów trafia obok bezradnego bramkarza gości. Kolejne minuty to mądra gra wałbrzyskiej drużyny, która spokojnie kontrolowała mecz. Na 4 minuty przed końcem po niemal wzorowej kontrze wynik spotkania ustala Kamil Młodziński. Górnik zasłużenie wygrywa 4:1.

Górnik Wałbrzych – Karolina Jaworzyna Sląska 4:1 (2:1)
29’ 54’ Sobiesierski, 36’ Michalak, 86’ Młodziński

Skład: Jaroszewski - Michalak, Smoczyk, Niemczyk, Gawlik, Młodziński, Rytko, Cahjewski, Krzymiński, Sobiesierski, Bogacz.