Głuszyckie "Wakacje Odkrywców" za nami!

poniedziałek, 27.7.2020 12:34 533 0

Zakończyły się cztery turnusy zajęć wakacyjnych organizowanych przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy w szczególnie trudnym czasie pandemii. W ciągu czterotygodniowych zajęć trwających od 29 czerwca do 24 lipca zapewniono ofertę 120 miejsc dla dzieci w wieku 6-12 lat z terenu Gminy Głuszyca z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Dzieci w trakcie zajęć odkryły wiele atrakcyjnych miejsc na terenie swojej gminy, ale także w okolicach. Zajęcia rozpoczęły się od wirtualnej podróży do Japonii, o której uczestnikom ciekawie opowiadała głuszyczanka Marta Czepil. Wraz z Eweliną Borensztajn dzieci poznały tajemniczą historię związaną z projektem Reise w czasie rajdu pieszego na Przełęcz Marcową, a także w czasie spaceru na głuszyckie Kamyki. O szlakach turystycznych Gór Sowich, Wałbrzyskich i Kamiennych z pasją opowiadał młodym odkrywcom Krzysztof Drzygała, ratownik górski, który poprowadził pieszy rajd na Andrzejówkę.

Uczestnicy zajęć zwiedzili nową multimedialną trasę w Podziemnym Mieście Osówka, a także zobaczyli piękną panoramę z wieży kościoła pw. NMP Królowej Polski w Głuszycy. W trakcie zajęć zorganizowano wycieczki wyjazdowe do następujących miejsc: podziemia w Zamku Książ, Zamek Grodno, Zamek Czocha, Minieuroland w Kłodzku, ZOO w Łącznej, Arboretrum w Wojsławicach, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Twierdza w Kłodzku, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Pałac Jedlinka, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, Bazylika w Krzeszowie. Dzieci skorzystały także z wypoczynku na głuszyckim obiekcie kąpielowym, gdzie wraz z UKS Kinder Volleyball zorganizowany został dzień sportu z piłką plażową. Głuszyckie „Wakacje odkrywców” dostarczyły dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń i mnóstwo pozytywnej energii.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz