Głuszycki policjant z wizytą w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

czwartek, 14.9.2023 10:30 275 0

Trwa pierwszy miesiąc roku szkolnego, a wraz z nim akcja profilaktyczno-edukacyjna pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas działań nie tylko wałbrzyscy policjanci, ale także ci pełniący służbę w powiecie wałbrzyskim, odwiedzają znajdujące się w naszym rejonie placówki oświatowe, uświadamiając najmłodszych, w jaki sposób bezpiecznie chodzić do szkoły i z niej wracać. Tym razem funkcjonariusz Komisariatu Policji w Głuszycy sierż. Marcin Nogawka był z wizytą w jednym z miejscowych przedszkoli, a także w Szkole Podstawowej w Jugowicach.

Głuszycki policjant w tym tygodniu odwiedził m.in. Publiczną Szkołę Podstawową w Jugowicach oraz jedno z przedszkoli w Głuszycy. Funkcjonariusz opowiadał najmłodszym, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z dróg i na jakie niebezpieczeństwa powinni oni uważać jako uczestnicy ruchu drogowego. Przekazał między innymi podstawowe informacje nt. przechodzenia przez przejścia dla pieszych kierowane sygnalizacją świetlną oraz te bez sygnalizacji. W trakcie pogadanek z dziećmi sierż. Marcin Nogawka przedstawił zagadnienia związane z używaniem elementów odblaskowych. Przeprowadzali również ćwiczenia praktyczne. Na koniec dla przedszkolaków oraz uczniów podstawówki była okazja do zobaczenia z bliska policyjnego radiowozu.

„Bezpieczna droga do szkoły” jest pierwszym etapem działań wzmożonych w tym zakresie, która od października zmieni się akcję profilaktyczno-edukacyjno „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Przypominamy, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni bezwzględnie stosować się do przepisów. Kierujący powinni zachować szczególną ostrożność przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych i nie wjeżdżać za sygnalizator, kiedy jest to zabronione. Piesi natomiast w porze od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym mają obowiązek stosować elementy odblaskowe, chyba że poruszają się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni także korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych oraz stosować się do sygnalizacji świetlnej.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)