Fotografie pań w Galerii na Piętrze

piątek, 1.3.2024 13:19 156 0

Przed nami X wystawa członkiń Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK oddział Ziemi Wałbrzyskiej

Od dziesięciu lat panie zrzeszone w Komisji Fotografii Krajoznawczej przy PTTK oddział Ziemi Wałbrzyskiej prezentują swój dorobek artystyczny. Wraz z biegiem lat warsztat uczestniczek rozwija się, a to owocuje nowymi doświadczeniami i wiele spojrzeń na otaczający nas świat. Na jubileuszową wystawę zapraszamy już w sobotę, 2 marca, o godzinie 17.oo do Galerii na Piętrze w Starej Kopalni.


Marcowy termin nie jest przypadkowy, bo to właśnie w tym miesiącu przypada święto kobiet.

- Nasza szlachetna pasja daje nam szczęście, przydaje barw w życiu i świadczy bezpośrednio o bogatym, ale jak różnym wnętrzu każdej z nas – przyznają uczestniczki wystaw.

Każda, zorganizowana do tej pory wystawa, miała inny, ciekawy i inspirujący motyw przewodni, na który wskazywały tytuły wernisaży: „Na progu”, „To, co nas kręci”, „Moja fotografia – moja historia”, „Moja pasja” czy „Kobieta w krajobrazie”.

- Przez ten miniony czas niezapomnianych wernisaży, towarzyszyło nam to samo uczucie wzruszenia na widok naszych „małych dzieł sztuki, rozmów i podsłuchanych kreatywnych opinii, pytań zadawanych z iskrą podziwu w oczach, czy też odkrywczych skojarzeń, dających nam nowe inspiracje – przyznają autorki.

Jubileuszowa wystawa przygotowana została pod tytułem „Moja przestrzeń”.

- Znów dajemy się poznać, być może od jeszcze innej, niepoznanej strony naszej osobowości. Jakiej? Może zagadkowej, ale też silnej, wyrazistej i konkretnej. Może tej z fantazją i filozoficznym podejściem do rzeczywistości, czy z dozą żartu i humoru, czy tej, stąpającej twardo po ziemi, lub tej w bujających w obłokach – marzycielki i romantyczki. A może ciekawskiej, ulegającej powabom natury, dostrzegającej kunszt w rzeczach z pozoru prostych, a niezwykłość, w zwykłych lub tej, eksperymentującej na granicy rzeczywistości i abstrakcji – przyznają autorki wystawy.


Wernisaż wystawy zaplanowano w sobotę, 2 marca, o godzinie 17.00 w Galerii na Piętrze. Wstęp jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)