Forma, kolor, kontrast. Dwie artystki i seria nietuzinkowych i zaskakujących obrazów

piątek, 17.9.2021 10:05 122 0

Małgorzata Mazurek i Dorota Ratajczak to dwie artystki, których obrazy będziemy mogli obejrzeć od soboty w „Galerii na Piętrze” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż rozpocznie się o godzinie osiemnastej w galerii na terenie Starej Kopalni. WOK zaprasza wszystkich pasjonatów sztuki. 

„Abstrakcyjne malarstwo intuicyjne” pod takim hasłem swoje dzieła zaprezentuje Małgorzata Mazurek. Sama artystka przyznaje, że maluje to co czuje. 

- Szukam głównej treści i głębi tego, co jest niewidoczne, moje uczucia, moje lęki, mój bunt i brak zgody na niektóre kwestie. Maluję by odnaleźć spokój i radość. Przeraża mnie chaos i tempo życia – przyznaje Małgorzata Mazurek. 

Artystka pozostawia pole do dowolnej interpretacji i przede wszystkim refleksji nad kompozycją obrazów. Z radością operuje formą i kolorem. 

- Każda osoba ten sam obraz może dowolnie zinterpretować na swój własny sposób. Czyż to nie jest piękne! – przyznaje malarka. 

Druga z artystek, Dorota Ratajczak, swoje dzieła zaprezentuje pod hasłem „Tym jestem”. To urodzona wałbrzyszanka, która zawodowo zajmowała się… zagadnieniami prawnymi i organizacyjnymi. 

Dorota Ratajczak po zakończeniu kariery zawodowej rozwija swoje ukryte pasje. Pierwsze kroki stawiała pod okiem Takisa Makandasisa, Marzeny Prokopowicz i Jagody Stączek. 

Artystka swoją pasją zarażała także innych i od 2018 do 2019 roku prowadziła Pracownię Artystyczną „Pasja”, w której każdy pod okiem artystów plastyków mógł się rozwijać. 

- W swoich pracach często zacieram różnicę między abstrakcją, a konkretem. Jest to trochę malowanie emocjonalne, trochę impulsywne – przyznaje Dorota Ratajczak. 

Malarka maluje akrylem, akwarelą, gwaszem, temperą i tuszem. Ważne są dla niej światło, cień, perspektywa i kompozycja. 

Wernisaż wystawy zaplanowano w sobotę, 18 września o godzinie 18.oo. Wstęp za darmo. Wystawa potrwa do 15 października. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)