Finał Brave Kids / Lelenfant 2022 w Wałbrzychu

środa, 10.8.2022 10:30 175 0

To już 9 edycja projektu w naszym mieście!
Kontynuujemy Brave Kids w Wałbrzychu w nowej odsłonie Lelenfant. Z nową nazwą, ale zakorzenionymi, kultywowanymi od lat wartościami i jeszcze większą motywacją i energią do działania zapraszamy Was do nowego domu Brave Kids pod szyldem Fundacji EMU i Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja - projektu LELENFANT.

Zapraszamy na WIELKI FINAŁ - Brave Kids / Lelenfant pod wałbrzyskim niebem
26 sierpnia 2022 (piątek), godz. 16.00
Stara Kopalnia w Wałbrzychu (plac eventowy), ul. Piotra Wysockiego 29

FINAŁ LELENFANT WAŁBRZYCH
Spektakl wałbrzyskich artystów i artystek Brave Kids

MIĘDZYNARODOWY SPEKTAKL LELENFANT
Pokaz pracy artystycznej dzieci i młodzieży z Tanzanii, Gruzji Iranu, Afganistanu, Ukrainy, Polski. Będzie to międzykulturowe show przygotowane przez młodych ARTYSTÓW z różnych miejsc, zakątków  przy współpracy z doświadczonymi instruktorkami artystycznymi Brave Kids.
W Wałbrzychu cztery instruktorki – Emilka Francuziak, Maya Sawicka, Ela Wilk i Angelika Cegielska - to one będą wspierać uczestniczki i uczestników w niezapomnianej przygodzie ich życia, której efekt będą mogli zobaczyć mieszkanki i mieszkańcy Wałbrzycha i okolic. Grupa młodych, ciekawych świata, radosnych i utalentowanych artystek i artystów stworzy kolaż kultur i form artystycznych. Będzie kolorowo, artystycznie i muzycznie.

***
Podobno słonie (z francuskiego: l'éléphant) to najbardziej pokojowe, mądre i przyjacielskie istoty na ziemi. Zupełnie jak dzieci! (z francuskiego: l' enfant). I właśnie to połączenie dało nam podstawę do określenia symboliki naszego przedsięwzięcia.
Projekt Lelenfant – inicjatywa mająca na celu integrację międzykulturową w myśl idei „dzieci uczą dzieci”. Uczestnicy biorący udział w projekcie, choć znacznie mniejsi od słoni, wykazują się równie wielkim sercem podczas wspólnego tworzenia artystycznych inicjatyw.
Dołączcie do Lelenfant – wrocławskiego projektu o wielkich możliwościach dla ludzi o jeszcze większych sercach!

Projekt w Wałbrzychu organizujemy razem z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury i Starą Kopalnią - Centrum Nauki i Sztuki.

Działania w Wałbrzychu dofinansowane są we współpracy z Gminą Wałbrzych, TMMP, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz projekt jest organizowany w ramach projektu "Wakacyjne warsztaty #BraveKids wraz z przeglądem finałowych pokazów", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje. Edycja 2022" oraz środków publicznych Gminy Wrocław.

źródło: wydarzenie na FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)