komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 20 października 2019

Ireny, Kleopatry

Festiwal Podróżnika National Geographic

wtorek, 8.10.2019 17:00 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

W ramach Festiwalu Podróżników National Geographic zapraszamy serdecznie na warsztaty zdobnicze, które poprowadzimy 11 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu oraz na aż 3 prelekcje w Starej Kopalni (12 października). 

Plan prelekcji:


15.00 -16.30  Elżbieta Szumska i Małgorzata Szumska  „Podróż do korzeni  w dwóch odsłonach”
Matka, właścielka kopalni złota i córka przewodniczka, podróżniczka, we wspólnej prelekcji przedstawią historie wysiedlonych z Dolnego Śląska Niemców, oraz opowiedzą o  Polakach w Nowym Świecie.

16:45 -17:45  Szymon Nitka – Znajkraj „Z rowerem, w pociągu i po Europie – miesięczna podróż z biletem Interrail”

Czyli cztery rowerowe regiony w Europie, dwadzieścia podroży pociągami, tysiąc pokonanych kilometrów.

W rolach głównych wystąpią: Drezno i Kraina Łaby w niemieckiej Saksonii, trasa rowerowa Ennsradweg w Alpach austriackich, Południowy Tyrol we Włoszech oraz duet z Holandii – Fryzja i Morze Wattowe. Narratorem będzie Szymon Nitka – turysta rowerowy, bloger podróżniczy, współpracownik magazynu Rowertour i ambasador marki Kross

18:00-19:00  Aleksandra Świstow – Pojechana „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin.”

Zabawne historie z życia Polki w jednym z największych miast Chin i opowieści z podróży po Państwie Środka: o obutych psach, podrabianym ryżu, układaniu się z duchami, przemycie mleka w proszku, targach matrymonialnych, tradycyjnym weselu i nowoczesnych zaręczynach, słodyczach nadziewanych pastą z czerwonej fasoli i o tym, co powinien zrobić każdy chiński prawdziwy mężczyzna. Aleksandra Świstow, autorka książki “Laowai w wielkim mieście”, opowiada o swoich potyczkach i niuansach chińskiej kultury z humorem i dystansem, zapraszając do wspólnej podróży po „kraju na końcu świata i nie z tego świata”. Podróży lokalnym zwyczajem bez trzymanki i czasem pod prąd.

 

Wasze komentarze

Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
SKUP AUT
SKUP AUT