komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 15 stycznia 2021

Pawła, Arnolda

Ferie inne niż wszystkie - przypominajmy dzieciom o zasadach bezpieczeństwa

piątek, 8.1.2021 09:44 , komentarze: 0 , odsłony: 101
kategorie artykułu:

Chociaż tegoroczne ferie zimowe są zupełnie inne, niż te w latach wcześniejszych, dla dzieci wciąż jest to czas zabawy i wypoczynku. Zimowa aura sprzyja wyjściom na sanki oraz narty. Młodzież dużo czasu poświęca na korzystanie z komputerów oraz innych urządzeń z dostępem do internetu. Dlatego też wałbrzyscy policjanci przypominają co zrobić, aby najbliższe dni uczniowie spędzili bezpiecznie i by 18 stycznia wszyscy mogli wrócić do zajęć szkolnych.

Apelujemy do rodziców i opiekunów, aby przypominali dzieciom i młodzieży o właściwym zachowaniu się podczas poruszania się po ulicach, w szczególności na konieczność posiadania elementów odblaskowych, które zimą – przy niesprzyjających warunkach pogodowych – pozwalają zobaczyć pieszych z dalszej odległości, a to z kolei powoduje szybszą reakcję u kierujących na ewentualne zagrożenia w ruchu drogowym.

Pamiętajmy, aby przestrzegać swoje pociechy przed kontaktami z osobami nieznajomymi. W obecnych czasach dotyczy do szczególnie znajomości internetowych, które młodzi ludzie często nawiązują. Podczas rozmów poruszmy z naszymi dziećmi również temat numerów alarmowych i sposobu wzywania pomocy w sytuacjach zagrożenia, a także przestrzegajmy przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Niech tegoroczne ferie zimowe, pomimo obowiązujących restrykcji związanych ze stanem epidemii w Polsce, będą bezpieczne.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 4.1.2021 14:26
niedziela, 3.1.2021 11:21
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki