Fascynujące dźwięki miasta

czwartek, 12.6.2014 10:02 1497 0

29 i 30 maja miał miejsce II Festiwal Wizualny, impreza kulturalna zorganizowana przez III Liceum Ogólnokształcące we współpracy z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego.

W tym roku festiwalowi patronowało hasło Dźwięki miasta, celem było ukazanie środowiska miejskiego, zarówno fascynującego jak i niebezpiecznego. Stąd konkursy (filmowy, fotograficzny i plastyczny) miały na celu ukazanie tej dychotomii, dynamiki miejskiej.

Pierwszy dzień Festiwalu miał miejsce na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, gdzie podczas uroczystej gali wręczono nagrody laureatom. Odbyła się także premiera dokumentalnej etiudy autorstwa uczniów III LO - From Poland With Love - będącej efektem pracy młodych filmowców w ramach projektu Film na Horyzoncie realizowanym pod egida Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Ukoronowaniem tego dnia była projekcja filmu dokumentalnego Dziennik z podróży.

Drugiego dnia punkty programowe Festiwalu odbyły się na terenie III LO. Uczniowie szkoły jak i zaproszeni goście (w tym klasa z II LO) mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych (prowadzonych przez trzech zawodowych fotografików), filmowych (realizowanych przez studentkę produkcji filmowej na katowickim Wydziale Radia i Telewizji) czy filmoznawczych. W dwu salach odbywały się projekcje współczesnego polskiego kina dokumentalnego (m.in. filmy Jacka Bławuta) oraz bloki reklam społecznych i amatorskich etiud dokumentalnych. Na strychu, w zaaranżowanej na środowisko miejskie galerii wystawiono fotograficzne i plastyczne prace uczestników konkursu, uczniów III LO oraz osobną miejskie fotografie z całego świata (w ramach projektu Przyjaźń z pięciu kontynentów).

Źródło: UM Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)