komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 23 września 2019

Tekli, Boguslawa

Edukacyjne wakacje w OSK

poniedziałek, 19.8.2019 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 142
kategorie artykułu:

W pierwszej połowie sierpnia zajęcia w OSK SM Podzamcze przebiegały niezwykle interesująco i intensywnie. Oprócz zajęć stałych, rywalizacji sportowych, konkursów artystycznych, dzieci wzięły udział w spotkaniu z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej. Podczas spotkania zaprezentowane zostały zasady prawidłowego poruszania się na drogach oraz bezpiecznego korzystania z kąpielisk. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Aktywne i bezpieczne wakacje”, którego współorganizatorem była Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu. Dla pasjonatów piłki nożnej MKS Szczawno Zdrój zorganizował Turniej FIFA 2019 w wersji E-sport.

Podczas zajęć stacjonarnych prowadzonych przez pracownika Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych dzieci zaznajomiły się z gatunkami roślin i zwierząt żyjących w dolnośląskich lasach oraz z formami ochrony przyrody. Natomiast zajęcia terenowe odbyły się w Książańskim Parku Krajobrazowym. Wycieczka przebiegała wzdłuż Doliny Różaneczników i zakończyła się pieczeniem kiełbasek.

Uczestnicy warsztatów „Majsterkowo” w Castoramie uzyskali wiedzę dotyczącą procesów powstawania drewna i samodzielnie montowali wieszaki na drobne rzeczy użytkowe.

Na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Sanikom” w Lubawce dzieci zaznajomiły się z procesem powstawania składowisk, utylizacją odpadów i recyklingiem. Natomiast w ZOO Farmie w Łącznej mogły zobaczyć zwierzęta ze wszystkich kontynentów. Zajęcia zorganizowane w okresie wakacji przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” współfinansowane są przez Gminę Wałbrzych.

 

Wasze komentarze

niedziela, 22.9.2019 08:45
niedziela, 22.9.2019 08:20
sobota, 21.9.2019 09:05
sobota, 21.9.2019 08:15
piątek, 20.9.2019 15:18
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz