Dzielnicowi z Boguszowa-Gorc rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie

piątek, 8.10.2021 10:56 161 0

W trosce o najmłodsze dzieci policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach spotkali się z przedszkolakami. Tematem pogadanek było szeroko rozumiane bezpieczeństwo przedszkolaków, a także pokazanie, jak wygląda codzienna służba mundurowych.

St. asp. Ewelina Płusa i mł. asp. Piotr Prokopowicz w ramach prowadzanych działań profilaktycznych odwiedzili dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszowie-Gorcach. Podczas spotkania dzielnicowi zapoznali przedszkolaków z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach i przechodzenia przez jezdnię. Wytłumaczyli najmłodszym mieszkańcom tej miejscowości, dlaczego tak ważne jest jazda samochodem w specjalnym foteliku oraz jak prawidłowo zapiąć pasy bezpieczeństwa. Dzieci poznały zasady zachowania podczas spotkania obcej osoby, która chciałaby nawiązać z dzieckiem kontakt. Mundurowi poruszyli również temat bezpiecznego poruszania się rowerem. Zachęcali też najmłodszych do używania elementów odblaskowych.

Przedszkolaki słuchały porad funkcjonariuszy z wielką uwagą, jednak ich największe zainteresowanie wzbudził policyjny radiowóz i sprzęt wykorzystywany przez policjantów w czasie służby. Na zakończenie spotkania mundurowi otrzymali od najmłodszych rysunki oraz dyplomy z podziękowaniami za okazaną pomoc i życzliwość. Wykonane zostało także pamiątkowe wspólne zdjęcie.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)