Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymanych o poranku

wtorek, 2.4.2024 12:52 147 0

Policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego od początku długiego weekendu do dzisiejszego poranka zatrzymali dwóch kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich wydmuchał ponad 0,2 promila tej substancji, drugi ponad 0,5 promila. Przypominamy, że każdy zatrzymany nietrzeźwy kierujący musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 3, nawet dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną. Pamiętajmy, że w niektórych przypadkach możemy się spodziewać także konfiskaty naszego samochodu.

W sobotę, 30 marca po godzinie 9.00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali na ul. Armii Krajowej na Starym Zdroju 42-latka poruszającego się samochodem osobowym. Wynik badania mieszkańca Wałbrzycha na zawartość alkoholu to 0,23 promila tej substancji w organizmie. Kontrolowany mężczyzna niestety pożegnał się z prawem jazdy i czeka go teraz sprawa sądowa. Pojazdem dalej nie pojechał.

We wtorku, 2 kwietnia około godziny 7.00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach na ul. Reymonta w tej miejscowości przeprowadzili kontrolę innego samochodu osobowego, którym kierował 48-letni mężczyzna. W tym przypadku okazało się, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego znajdował się w stanie nietrzeźwości, a badanie wykazało, że miał 0,52 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna podczas prowadzonych przez mundurowych czynności również utracił uprawnienia do kierowania pojazdami i samochodem w dalszą drogę nie pojechał.

- Uwaga! Funkcjonariusze informują, że w dalszym ciągu będą prowadzić codzienne działania mające na celu zwalczanie tego typu przestępczości na drogach. Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze nie takiemu nieodpowiedzialnemu zachowaniu na drogach - przypomina kom. Marcin Świeży, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)