Dwóch młodych wałbrzyszan odpowie za kradzieże sklepowe

wtorek, 21.9.2021 09:47 207 0

Dwóch złodziei zatrzymali w zeszłym tygodniu wałbrzyscy policjanci. W poprzedni czwartek w ręce funkcjonariuszy prewencji wałbrzyskiej komendy wpadł 18-latek, który wielokrotnie kradł produkty spożywcze w różnych sklepach na terenie Wałbrzycha, a dzień później policjanci wydziału kryminalnego pierwszego komisariatu zatrzymali 23-latka odpowiedzialnego za kradzieże produktów cukierniczych, przemysłowych oraz higienicznych w innych wałbrzyskich placówkach handlowych. Obaj podejrzani za popełnione czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

16 września około godziny 17:30 funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu realizując informację własną zatrzymali przy ul. Kombatantów w Wałbrzychu 18-letniego mieszkańca tego miasta. Policjanci w wyniku prowadzonych działań ustalili, że mężczyzna tylko w tym roku dokonał pięciu kradzieży w marketach na terenie Podzamcza i Piaskowej Góry, gdzie straty łącznie wyniosły ponad 2 tysiące złotych. Ze sklepów wychodził głównie z różnego rodzaju słodkościami.

Dzień później w ręce policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu wpadł natomiast 23-latek. Funkcjonariusze w trakcie czynności procesowych udowodnili młodemu wałbrzyszaninowi dokonanie tylko w tym roku również pięciu podobnych kradzieży. Mężczyzna nie płacąc za zakupy wychodził ze sklepów m.in. z kapsułkami piorącymi, tabletkami, szczoteczkami oraz słodyczami, a straty w mieniu osiągnęły ponad 2 tysiące złotych.

Obaj podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów, złożyli wyjaśnienia i staną teraz przed sądem. Za kradzieże grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)