Dwóch mężczyzn ukradło słuchawki. Jeden z nich miał przy sobie środki psychotropowe

wtorek, 24.1.2023 16:00 246 0

Dwóch wałbrzyszan w wieku 32 i 38 lat trafiło w minioną sobotę w ręce policjantów pierwszego komisariatu. Mężczyźni z jednego z obiektów handlowych na terenie miasta chcieli wynieść, nie płacąc za zakupy, markowe słuchawki. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności ustalili, że to nie był jedyny czyn zabroniony prawem jaki popełnił tego dnia jeden z mężczyzn. Młodszy z nich posiadał przy sobie również środki psychotropowe.

Do kradzieży doszło 21 stycznia po godzinie 17.00 przy ul. Kusocińskiego w Wałbrzychu. Złodzieje zdjęli z półek sklepowych dwie pary słuchawek, które następnie schowali do plecaka i próbowali wyjść ze sklepu omijając kasy. Zostali jednak ujęci przez ochronę obiektu. Skradzione mienie o wartości ponad 850 złotych  zostało im odebrane. Chwilę później na miejsce zdarzenia przyjechali dzielnicowi pierwszego komisariatu, by kontynuować czynności w sprawie o przestępstwo.

Okazało się, jednak że to nie był koniec kłopotów jednego z wałbrzyszan. Przy 32-letnim mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli ponad dwadzieścia tabletek nieznanego pochodzenia. Wraz z zatrzymanym udali się wić do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, gdzie po przebadaniu okazało się, że są to środki psychotropowe w postaci klonazepamu.

Teraz obaj mężczyźni staną przed sądem. Odpowiedź za kradzież, a młodszy z nich dodatkowo za posiadanie środków psychotropowych. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)