komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 28 maja 2020

Jaromira, Justa

Dwóch kolejnych kierujących z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie oraz dwóch bez uprawnień zatrzymanych

wtorek, 12.5.2020 09:21 , komentarze: 0 , odsłony: 158
kategorie artykułu:

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz powiatu wałbrzyskiego funkcjonariusze „drogówki” wyeliminowali w miniony weekend z ruchu dwóch kolejnych kierujących, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów w stanie nietrzeźwości - mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo wałbrzyscy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn - pierwszego z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami oraz drugiego z aktywnym zakazem sądowym. Jeszcze raz przypominamy. Nie ma przyzwolenia na jazdę po alkoholu oraz bez uprawnień!

W sobotę przed godziną 18:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu na jednym z parkingów przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku 52-latka, który chciał udać się w podróż samochodem osobowym znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało u wałbrzyszanina 2,74 promila alkoholu w organizmie.
Tego samego dnia - o tej samej godzinie - inni funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 53-latka. Jechał on ul. Armii Krajowej samochodem osobowym pomimo wydanego przez sąd do 2021 roku zakazu kierowania pojazdami. Blisko dwie godziny później w ręce tych samych policjantów – tym razem na ul. Chopina w Szczawnie-Zdroju – wpadł 23-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna miał decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami w związku z niezgłoszeniem się we wskazanym terminie na egzamin sprawdzający kwalifikacje kat. B.

Natomiast w niedzielę po godzinie 10:00 funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali na al. Wyzwolenia w Wałbrzychu kolejnego mieszkańca Wałbrzycha - 28-latka. Jechał on samochodem osobowym będąc pod wpływem alkoholu. W jego przypadku badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz wszyscy podejrzani staną przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, bądź pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami mężczyźni w wieku 23, 28 oraz 52 lat mogą trafić za kraty więzienia na 2 lata. Za poruszanie się samochodem pomimo wydanego przez sąd zakazu kierowania pojazdami ostatni z mężczyzn – 53-latek - może spędzić za kratami więzienia 5 lat. Po raz kolejny przypominamy najważniejsze zasady, które cechują rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę! Nie mam uprawnień, bądź straciłem uprawnienia, także nie jadę!

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
poniedziałek, 25.5.2020 09:33
poniedziałek, 25.5.2020 09:27
czwartek, 21.5.2020 09:26
piątek, 15.5.2020 12:20
2
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz